czwartek, 28 marca 2024 20:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Błoto im niestraszne. Ścigali się w Bryksach

Kolejna edycja imprezy kolarskiej z tradycjami na szczęście doszła do skutku. Bryksy Cross - Super Puchar Polski w kolarstwie przełajowym mają się dobrze. Organizowane od bez mała trzech dekad zawody przeprowadzono w malowniczym przysiółku Gościęcina.
Błoto im niestraszne. Ścigali się w Bryksach

Autor: W

Najbardziej znany wyścig przełajowy w Polsce. Jedyny w naszym kraju, który posiada rangę UCI (C2). 22 listopada po raz 27. rywalizowano w okolicach zabytkowego kościoła pątniczego pw. św. Brykcjusza i dawnej pustelni.

Na pagórkowatym terenie, mijając na trasie stacje drogi krzyżowej, ścigali się zawodnicy z Polski i zagranicy. Rywalizowano m.in. w konkurencjach młodzików i juniorów oraz Elita i Masters. 

Mimo że podczas tegorocznej odsłony wyścigów - z uwagi na ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa - wszystkie wyścigi odbywały się bez udziału publiczności, imprezę można było śledzić na żywo w Internecie.

Na początku - ponad 20 lat temu - wyścig miał nieporównywalnie mniejszy zasięg. Dziś udział w nim to okazja do zdobycia punktów w klasyfikacji Super Pucharu Polski. Impreza przyciąga mistrzów. Choćby olimpijczyka z Londynu, Marka Konwę. W koronnej kategorii elita mężczyzn, zaliczanej do klasyfikacji UCI, Polak rok temu przegrał z Belgiem Wietse Bosmansem. W minioną niedzielę 30-latek z Zielonej Góry był najlepszy, wygrywając po ciężkiej walce z Bartoszem Miklerem z Jarocina (Victoria Jarocin Accent). Na trzecim miejscu uplasował się Belg Wout Vervoort. "Jak dla mnie najlepszy wyścig przełajowy w Polsce, super atmosfera, organizacja i bardzo ciężka trasa!" - napisał po dekoracji zwycięzców Konwa na swoim Facebooku.

W elicie kobiet tryumfowała Kata Blanka Vas z Węgier. Druga na metę przyjechała Belgijka Suzanne Verhoeven, a trzecia - Holenderka Pauliena Rooijakkers.

Organizatorem zawodów jest LKS "Bryksjusz" Gościęcin z Janem Paterakiem na czele - pomysłodawcą i dyrektorem zawodów. Wydarzenie współorganizuje Urząd Gminy w Pawłowiczkach, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu i Polski Związek Kolarski.

Przygotowania do kolejnej edycji startują praktycznie tuż po imprezie. Przyszłoroczne zawody trzeba zgłosić jeszcze w tym roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HoffmannTreść komentarza: Przypuszczam że to teren zabudowany to jak mogą pędzićData dodania komentarza: 28.03.2024, 16:37Źródło komentarza: Tam faktycznie może dojść do tragediiAutor komentarza: ZgredTreść komentarza: Bo mieli wiecej lat na trenowanie...Data dodania komentarza: 28.03.2024, 14:31Źródło komentarza: Henryk Szymura mistrzem Europy. Tadeusz Rojewski z dwoma medalamiAutor komentarza: perlatorTreść komentarza: piękna postać i piękna historiaData dodania komentarza: 28.03.2024, 14:22Źródło komentarza: 65 lat temu spoczął na kozielskim cmentarzuAutor komentarza: prowizorkaTreść komentarza: Najlepiej odbić piłeczkę. Wójt i cała jego załoga są DLA mieszkańców! To oni powinni przyjmować skargi mieszkańców oraz współpracować z innymi samorządami! DZIAŁAĆ! Za to dostajecie pieniądze. Ciekawe jak mieszkańcy ocenią pracę tego samorządu w nadchodzącym plebiscycie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 14:00Źródło komentarza: W gminie Bierawa chcą uświadamiać, kto zarządza daną drogąAutor komentarza: Z miasta możliwosciTreść komentarza: Brawo!!!!! Zdrowìa i wytrzymałości!!! Wasze rezultaty są kosmiczne!!!Data dodania komentarza: 28.03.2024, 11:36Źródło komentarza: Henryk Szymura mistrzem Europy. Tadeusz Rojewski z dwoma medalamiAutor komentarza: żurTreść komentarza: na pewno jakiś pisowiecData dodania komentarza: 28.03.2024, 09:32Źródło komentarza: Mieszkańcy palili żur. Ktoś wezwał straż pożarną. WIDEO
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 13°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 997 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
6,49
6,65
2,79
45zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna