Współpraca szkół z firmami przynosi coraz lepsze efekty

  • 23.11.2020, 11:30
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Współpraca szkół z firmami przynosi coraz lepsze efekty
Kędzierzyńsko-Kozielskie szkoły od lat znakomicie współpracują z firmami. Korzystają na tym wszyscy, ale przede wszystkim uczniowie. Informatycy i elektrycy z ZSTiO dostali kolejny sprzęt do nauki.

- W ramach współpracy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu z firmą Schrack Technik sp. z o.o., Grzegorz Pawluk, konsultant techniczny PM przekazał naszej szkole sprzęt i materiały do prowadzenia zajęć praktycznych - informuje Maria Staliś, dyrektor placówki.

Przyszli informatycy będą je wykorzystywali podczas zajęć z sieci komputerowych oraz w pracowni lokalnych sieci komputerowych (m.in. zaciskanie złączy na kablu i testowanie poprawności połączeń).

Natomiast otrzymany sprzęt elektryczny będzie wykorzystany do wymiany zużytych zabezpieczeń w tablicach zasilających stanowiska w pracowniach. Uczniowie pod nadzorem nauczyciela będą wymieniać wyłączniki oraz sprawdzać poprawność obwodu po wymianie. ZSTiO jest placówką prowadzoną przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe