W kozielskim szpitalu leczą osoczem z COVID-19

  • 23.11.2020, 13:45
  • Źródło: SP ZOZ
W kozielskim szpitalu leczą osoczem z COVID-19
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi leczenie osób chorych na COVID-19 aktywnie wykorzystując terapię osoczem ozdrowieńców. Metoda ta okazuje się skuteczna w leczeniu szczególnie trudnych przypadków i jest jedną z terapii ratujących życie i zdrowie pacjentów.

Dotąd podano osocze blisko 60 osobom z pozytywnym skutkiem. O niektórych przypadkach donosiły ogólnopolskie media. Przypomnijmy przypadek Pani, która urodziła dziecko będąc w ciężkim stanie zakażenia koronawirusem, a jej stan poprawiło podanie osocza ozdrowieńca.

SP ZOZ apeluje: Jeśli wyzdrowieliście z zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i nie ma przeciwwskazań do oddania przez Państwa osocza możecie uratować wiele osób!

- Osocze ratuje życie naszych pacjentów. Duża liczba osób trafia na leczenie do SPZOZ Kędzierzyn-Koźle. Ilość osocza jest limitowana. Niewiele osób spośród wielu ozdrowieńców decyduje się na oddanie osocza. Leczenie osoczem jest skuteczne pod warunkiem że zostanie podane w odpowiednim czasie. Osocze ratowało życie pacjentów leczonych w SPZOZ. W dobie epidemii jego oddanie powinno być normalnością. Niestety nie jest. Osoby publiczne są odpowiedzialne za przekazywanie dobrego przykładu swoim działaniem. Apeluję do Państwa i zachęcam - oddawajcie osocze, ono obniża śmiertelność wśród chorych na COVID-19 - powiedział powiedział na konferencji prasowej w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

Jeśli wyzdrowiałeś z COVID-19 skonsultuj się z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu pod nr telefonu  77 44 13 803 oraz 77 44 13 810 . Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym! Szczegóły na stronie: https://www.rckik-opole.com.pl/aktualnosci-Osocze-od...

Źródło: SP ZOZ

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe