Wiele osób zastanawia się czy przeszło już koronawirusa. Test szybko odpowie na to pytanie

  • 24.11.2020, 13:23
  • Źródło: SP ZOZ
Wiele osób zastanawia się czy przeszło już koronawirusa. Test szybko odpowie…
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na testy badające, które zdiagnozują czy przeszliśmy zakażenie koronawirusem. Zakład diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii wykonuje profesjonalne testy metodą chemiluminescencji wykrywające przeciwciała anty SARS-CoV-2 (IgG i IgM łącznie). Są to testy wykonywane z pobranej krwi żylnej.

Sprawdzają one również czy przeszliśmy bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Obecność tych przeciwciał umożliwia oddanie osocza chorym. Test będą wykonywane od 25 listopada w cenie 69 zł. Wcześniej również były dostępne w ofercie SP ZOZ ale drożej.

Nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać, być "na czczo" itd. Nie obowiązuje też rejestracja telefoniczna. Wystarczy przyjść w godzinach pracy punktu pobrań.

Punkty pobrań znajdują się bezpośrednio przy kozielskim szpitalu na ul. Roosevelta 2 - w niebieskim kontenerze oraz na ul. Harcerskiej 11 w budynku przychodni specjalistycznej.

Godziny pracy dla ul. Harcerskiej 11 to: poniedziałek - piątek w godzinach 7.15-10.00, a dla ul. Roosevelta 2 odpowiednio: poniedziałek - piątek w godzinach 7.30-11.00.

Numer telefonu, pod którym w razie konieczności zasięgną państwo dodatkowych informacji: 77 40 62 442 i 77 40 62 436.

Wyniki testów są gotowe następnego dnia w punktach pobrań lub są wysyłane na podany adres poczty elektronicznej. Za test można zapłacić kartą.

Źródło: SP ZOZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe