Apel radnych PiS w sprawie protestów kobiet i wyjaśnienia aktów wymierzonych w symbole wiary katolickiej

  • 24.11.2020, 14:47
  • A
Apel radnych PiS w sprawie protestów kobiet i wyjaśnienia aktów wymierzonych w symbole wiary katolickiej
Publikujemy apel radnych Prawa i Sprawiedliwości wygłoszony na sesji Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego 24 listopada, a dotyczący m.in. wtargnięcie na teren parafii św. Eugeniusza de Mazenod oraz "aktów zdziczenia wymierzone w symbole wiary katolickiej". Apel skierowany został do: prezydenta RP, premiera rządu, marszałków Sejmu i Senatu, wojewody, rady powiatu, kuratora oświaty i mediów.

Klub Radnych                                                                                           Kędzierzyn-Koźle, dnia 24 listopada 2020 r.

Prawo i Sprawiedliwość

Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

Zarząd Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

APEL

W minionych tygodniach na terenie naszego Powiatu doszło do bulwersujących mieszkańców wydarzeń nie mających precedensu w przeszłości. Pod pozorem manifestacji poglądów, odbyły się przepełnione wulgaryzmem i pospolitym chamstwem akty zdziczenia wymierzone w symbole Wiary Katolickiej. Organizowane przy współudziale członków najwyższych lokalnych i nie tylko organów władzy Samorządowej deklarującej ateizm oraz niektórych, niechlubnych pracowników oświaty marsze nienawiści i agresji przepełzły ulicami Kędzierzyna-Koźla bezpodstawnie obrażając i dewastując kulturowy i duchowy dorobek naszej społeczności. Wtargnięciu na prywatny teren parafii De Mazenod, zarejestrowany na nagraniach monitoringu towarzyszyły okrzyki „pedofile” kierowane do duchowieństwa mieszkającego w tamtejszym Zakonie OMI. Niekwestionowany, obraźliwie pomówiony autorytet moralny naszego Kościoła oraz wieloletnie wyznawanie prawd wiary, które skutecznie wyprowadziły nas z totalitarnego systemu komunizmu i pozwalają cieszyć się odzyskaną Wolną Polską, wymagają zaangażowania i obrony.

W trakcie demonstracji nie przestrzegano obowiązujących w obecnym stanie pandemii zasad dystansu społecznego, a wielu z protestujących nie miało zakrytych ust oraz nosa będąc potencjalnym zagrożeniem dla otoczenia. Otrzymaliśmy od zaniepokojonych rodziców informacje, że w trakcie przeprowadzania z dziećmi i młodzieżą zajęć zdalnych niektórzy z nauczycieli zachęcali do udziału w organizowanych paradach nienawiści oraz wykorzystywali swój autorytet do narzucania sposobu postrzegania morderstwa na nienarodzonych Polakach, jako zabiegu medycznego, który przysługiwałby każdemu.

Młodzi ludzie, których życie dorosłe dopiero się rozpoczyna są w naszym przekonaniu manipulowani w sposób niedopuszczalny, tak prawnie jak i etycznie co wymaga zbadania i wyjaśnienia. Nakłaniane do postulowania zachowań niezgodnych z zasadami społecznego spokoju i obowiązującego na terenie Rzeczypospolitej prawa stanowionego oraz Prawem Bożym, wyznawanego przez większość społeczeństwa naszego Powiatu, deklarującego i wyznającego Chrześcijaństwo, Islam oraz Judaizm.

Jako Radni żądamy:

1. Zbadania i wyjaśnienia powodów wydania zgody na przeprowadzanie cyklicznych manifestacji nienawiści, w tym przemarszu tłumu na terenach prywatnym Parafii De Mazenod i innych kościołów katolickich naszego powiatu.

2. Ustalenia mocą urzędu, który gwarantuje nam poszanowanie prawa osób odpowiedzialnych za nakłanianie do wywoływania niepokojów społecznych i łamania zasad obowiązujących w czasie pandemii.

3. Weryfikacji, ilu z protestujących otrzymało mandaty karne za zajmowanie terenu jezdni i blokowanie oraz utrudnianie ruchu na nich prowadzonego w trakcie zajść.

4. Przeglądu rejestrowanych zapisów zdalnych zajęć lekcyjnych poprzedzających manifestację oraz wyciągnięcie odpowiedzialności wobec tych nielicznych nauczycieli, którzy wykorzystali spotkanie z młodzieżą do szerzenia własnych, prywatnych poglądów politycznych i nakłaniali do nienawiści poprzez wulgarną mowę nienawiści i propagowane symbole.

5. Identyfikacji prowodyrów na podstawie monitoringu, nagrań i notatek naszej Powiatowej Policji oraz skierowanie przez nasze Starostwo i podległych prawników wniosków do organów ścigania o obrazę uczuć religijnych i profanowanie wartości podstawowych mieszkańców naszego Powiatu.

6. Ustalenia, w aktach profanacji symboli Wiary Katolickiej sprawstwa organizacyjnego funkcjonariuszy władzy samorządowej, w tym uczestniczących Prezydent Miasta i Przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla.

Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość

Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

Andrzej Lachowicz - przewodniczący Klubu

Andrzej Krebs

Sebastian Szklarczyk

Jerzy Pałys

A

Czy popierasz protesty kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji?

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 28.11.2020, 20:40
I racja łapska precz od kościołów i symboli religijnych.
just
just 26.11.2020, 13:10
Do autorów apelu.
Zobaczcie proszę wyniki ankiety "Czy popierasz protesty kobiet...".
Tak, jestem z protestującymi kobietami - 70%.
Gdzie jest ta Wasza oburzona większość?
gość
gość 28.11.2020, 20:33
A ja nie, widać nudzą się dzieci. Karać surowo to odechce się im chodzenia.
Skk
Skk 26.11.2020, 08:14
Się schowajcie z tymi postulatami. Chrzescijanstwo nie jest prawem w naszym psnstwie. Kazdy ma prawo wyznawac co chce. A to co wy robicie to dyktatura. Precz
gość
gość 28.11.2020, 20:34
Proponuję skończyć szkołę i nauczyć się poprawnie pisać. Co nie chodziło się do szkoły tylko obok?
gość
gość 26.11.2020, 21:24
Naucz się pisać analfabeto.
gość
gość 25.11.2020, 19:32
Taką mamy władzę lokalną, od siedmiu boleści, a prezydent -żenada.
Alina
Alina 25.11.2020, 02:35
Nauczyciele i samorządowcy mają status pracownika państwowego i w przypadku prawomocnego wyroku w sprawie umyślnego przestępstwa nie mogą pełnić swoich funkcji.
Policja powinna skierować sprawę uczestników tych nielegalnych manifestacji do sądu.
💀 ☠️ 💀
💀 ☠️ 💀 24.11.2020, 22:24
No i gitara a nawet mandolina.
Rakoczy
Rakoczy 24.11.2020, 16:59
Pismo napisane obrzydliwym stylem, nieprofesjonalne, z typowym dla PiSowskiej "kultury" przerysowaniem rzeczywistości. ...a co do Boskich Praw.... nie wy pisowskie dziady, będziecie się nimi podpierać, skoro sami ich nie przestrzegacie!!!! Począwszy od samej góry!
gość
gość 28.11.2020, 20:37
I kto tu nie potrafi pisać? Rakoczy proponuję szkołę skończyć. Co chodziło się obok szkoły matole? No tak, takich jak ty matołów nie sieją sami się rodzą.
Rakoczy1
Rakoczy1 26.11.2020, 21:25
rakoczy problemy z mózgiem, od tego są specjaliści

Pozostałe