Finał Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyny w pływaniu. Sukces MMKS-u Kędzierzyn-Koźle

  • 25.11.2020, 09:27
  • Ł
Finał Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyny w pływaniu. Sukces MMKS-u Kędzierzyn-Koźle Foto: MMKS
Reprezentacja MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zdobyła tytuł najlepszego klubu Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu sezonu 2019/2020. Finał imprezy odbył się na pływalni "Wodna Nuta" w Opolu.

Do rywalizacji w piątej rundzie przystąpiło 110 zawodników z 9 klubów województwa opolskiego. Nasze miasto reprezentowało 35 młodych pływaków. Kilku z nich stanęło na podium. Po dwa złote medale w swoich startach wywalczyli Lena Kużaj i Maksymilian Topolnicki. Srebrne krążki zdobyli: Diana Emerling i Szymon Skrzypiec po dwa oraz Natalia Skrzypczak. Na najniższym stopniu podium stanęła Olga Matyjasek, a także dwie sztafety: kategoria A (12 lat i młodsi) w składzie: Emerling, Gendera, Kordek i Gorska oraz kategoria B (13 lat i starsi) w składzie: Topolnicki, Wręczycki, Kużaj i Skrzypiec.

 

Podczas zawodów w Opolu MMKS zajął co prawda drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ale znakomite występy w poprzednich rundach pozwoliły naszej ekipie na wywalczenie trofeum dla „najlepszego klubu” Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny sezonu 2019/2020.

Ponadto do Kędzierzyna-Koźla trafiły tytuły: „najlepszej sztafety” grupy A (12 lat i młodsi), „najlepszego trenera sztafet” w grupie A oraz „najlepszych zawodników”.

Wśród dziesięciolatków drugie lokaty zajęli Diana Emerling i Mateusz Kuterski, a trzecia była Olga Matyjasek. Najlepszą jedenastolatką okazała się Lena Kużaj, a trzecie miejsce wywalczyła Karolina Kania. W kategorii wiekowej 12 lat również trzecia była Zuzanna Kordek. Wśród trzynastolatków zwyciężył Szymon Skrzypiec, a w grupie zawodników o rok starszych trzeci był Maksymilian Topolnicki.

- Gratulujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom. Dziękujemy za wsparcie gminie Kędzierzyn-Koźle i wszystkim, którzy wspierali i wspierają sekcję pływania - przyznał Bronisław Kisielewski z MMKS-u.

Ł

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe