Po feriach zimowych w szkołach wznowione zostaną zajęcia stacjonarne?

  • 25.11.2020, 12:16
  • Źródło: MEiN
Po feriach zimowych w szkołach wznowione zostaną zajęcia stacjonarne?
Nauka zdalna jest koniecznością, pojawiła się na masową skalę, bo nie ma innego wyjścia - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wyrażając przy tym nadzieję, że po 18 stycznia, czyli po zapowiadanej przerwie zimowej, nastąpi powrót uczniów do szkół.

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki wziął udział w panelu nt. nauki zdalnej podczas VI Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości organizowanym przez Fundację Służby Niepodległej. Forum odbyło się w formie online. Podczas panelu szef MEiN został zapytany o to, jakie widzi korzyści związane z wprowadzeniem zdalnego nauczania i jakie zagrożenia związane z jego upowszechnieniem się. Sternik MEiN podkreślił, że nauka zdalna jest koniecznością, jest „protezą nauczania stacjonarnego i taką pozostanie”.

- To, że się pojawiła na taką skalę, jest wynikiem tego, że nie ma innego wyjścia. Słyszeliśmy zapowiedzi pana premiera, że na pewno jeszcze w grudniu będziemy na nauczaniu zdalnym z nadzieją, że po tych korektach kalendarza szkolnego, po 18 stycznia będziemy mogli wracać do nauczania stacjonarnego - zasugerował minister Czarnek.

Dodał, że choćby włożyć miliardy w udoskonalenie nauki zdalnej, nie zastąpi ona tradycyjnej nauki stacjonarnej. - Pewne elementy nauki zdalnej są dobre dla uczniów, studentów i nauczycieli, ale wynika to tylko z faktu, że jest taka konieczność. Nie wiemy, co się będzie działo w następnych latach, również jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, pandemiczne, dlatego te zdobycze nauki zdalnej muszą być rozwijane, żeby być gotowym na nauczanie zdalne - zaznaczył.

 

Źródło: MEiN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe