Już przyciąga jak magnes. Wielofunkcyjny obiekt w Sławięcicach oddany do użytku

  • 25.11.2020, 13:11
  • W
Już przyciąga jak magnes. Wielofunkcyjny obiekt w Sławięcicach oddany do użytku W
Kosztem 1,4 mln złotych miasto przebudowało strefę sportową przy PSP nr 16. Oficjalne oddanie obiektu do użytku nastąpiło 25 listopada.

Powstały nowe boiska i bieżnia z bezpiecznymi nawierzchniami. Zastąpiły one starą asfaltową płytę. Na wielofunkcyjnym obiekcie można zagrać w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Zbudowano również czterotorową bieżnię i rozbieg do skoku w dal.

Do aktywności fizycznej zachęca też teren rekreacyjny z siłownią plenerową, drabinkami, torem sprawnościowym, małpim gajem oraz stolikami do gry w szachy i chińczyka.

Przyszkolny teren wzbogacił się w nowe chodniki, oświetlenie, ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Obiekt jest monitorowany.

- Dzieci są zachwycone z obiektu, a my nie możemy się doczekać, kiedy wrócą do szkoły, by z niego korzystać - mówiła dyrektor PSP nr 16 w Kędzierzynie-Koźlu Magdalena Szyndzielorz. Podziękowała organowi prowadzącemu za inwestycję.

Prezydent Sabina Nowosielska podkreśliła, że jeszcze niedawno miejsce w ogóle nie zachęcało do spędzania w nim czasu wolnego. Dziś to obiekt z prawdziwego zdarzenia. - Kilka lat temu siedzieliśmy w sali tej szkoły z radnym Tomaszem Schellerem i zastanawialiśmy się, co można by zrobić w szkole. Natychmiast trzeba było zrobić ubikacje i łazienki, zlikwidować płyty PCV, które były na korytarzu, oraz zbudować boisko - wspominała prezydent Nowosielska. - Wydaje mi się, że już każdy zapomni, jak jeszcze niedawno wyglądało to boisko, a korzystać z niego będą nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy - dodała.

O tym, że długo zastanawiano się na tym, jak zmieścić tak pełny - ze strony sportowej, atletycznej i zabawowej - obiekt na tak małej powierzchni, mówił radny ze Sławięcic Tomasz Scheller. - Widać, że się udało. Tylko się cieszyć. Mam nadzieję, że dzieci będą zadowolone - powiedział Scheller, dziękując prezydent za to, że projekt udało się doprowadzić do końca.

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic w Kędzierzynie-Koźlu Gerard Kurzaj wspomniał śp. Józefa Rypę. - Niedawno pochowany przewodniczący komitetu budowy sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Sławięcicach miał marzenia. Marzył 20 lat i w końcu się udało. Dziękujemy za to - powiedział Gerard Kurzaj.

Proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach Marian  Bednarek podkreślił, że to miejsce, w którym kształtują się umysły młodych ludzi, ich strona fizyczna. - Nie możemy zapominać, że człowiek to nie tylko umysł i ciało, ale też duch - powiedział duchowny, prywatnie miłośnik górskich wędrówek i jazdy na rowerze, przed pobłogosławieniem kompleksu.

W

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 26.11.2020, 21:21
Ta kobieta wszędzie się wepchnie.
jbć pis
jbć pis 06.12.2020, 18:20
To coś w tej czarnej sukience , to nie kobieta ! To funkcjonariusz obcego państwa ! Ale to, że wszędzie się wepchnie - zgadza się.
dom wariatów
dom wariatów 26.11.2020, 15:26
Tak wygląda rozdział kościoła od państwa .
Precz z POKOmowcami
Precz z POKOmowcami 27.11.2020, 18:06
Tak wygląda typowa dwulicowość władzy POKO.

Pozostałe