Rozprawa Ewalda G. przełożona na grudzień. Oskarża się go o nieludzkie czyny

  • 26.11.2020, 10:50
  • W
Rozprawa Ewalda G. przełożona na grudzień. Oskarża się go o nieludzkie… Foto: pexels
Prokuratur oskarża 61-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego o zgwałcenie małoletniej wnuczki i nagranie czynu za pomocą telefonu komórkowego.

Przypomnijmy: na początku września Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu poinformował, że akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie wysłała do Sądu Okręgowego w Opolu Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

- Ewald G. został oskarżony o dopuszczenie się trzech czynów. Pierwszy - zgwałcenie małoletniej wnuczki, która w czasie czynu nie miała skończonych 15 lat. Drugi - doprowadzenie ofiary przemocą do poddania się tzw. innej czynności seksualnej i jednocześnie rejestrowanie tego aktu przy użyciu kamery w telefonie komórkowym. Trzeci - przechowywanie na zewnętrznym nośniku pamięci plików z zapisem treści pornograficznych z udziałem małoletniej poniżej 15. roku życia - powiedział nam 2 września rzecznik prasowy opolskiej prokuratury.

Do bulwersujących zdarzeń miało dochodzić pomiędzy grudniem 2018 r. a grudniem 2019 r.

Już w marcu br. wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Pobyt w areszcie śledczym przedłużono na następne trzy miesiące. O utrzymaniu do 14 grudnia środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec oskarżonego Sąd Okręgowy w Opolu zadecydował 7 września.

- Termin rozprawy w tej sprawie wyznaczono na 21 października. W pierwszej kolejności wyjaśnienia będzie składał oskarżony. W dalszym ciągu będzie prowadzone postępowanie dowodowe - informowała Aneta Rempalska z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.

Ewald G. nie przyznaje się do zarzutów. Wyłączono jawność rozprawy. 21 października oskarżony złożył wyjaśnienia. Ponadto przesłuchano sześciu świadków. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 25 listopada. Zaplanowane było wtedy przesłuchanie biegłej psycholog i ewentualne rozpoznanie innych wniosków dowodowych.

- Wczorajsza rozprawa została odwołana - powiedziała nam 26 listopada Aneta Rempalska. Dodała, że nie zna przyczyn odwołania. Termin rozprawy wyznaczono na 11 grudnia.

Ewaldowi G. grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe