Czekają na kolejnych kadrowiczów

  • 18.03.2019, 10:45 (aktualizacja 19.03.2019, 12:06)
  • W
Czekają na kolejnych kadrowiczów W Andrzej Sałacki i Oktawia Nowacka
Konferencję prasową, podczas której o dotychczasowych osiągnięciach i marzeniach na przyszłość opowiadali polscy reprezentanci pięcioboju nowoczesnego, przeprowadzono w ośrodku przygotowań olimpijskich w Zakrzowie. Przedstawiciele tej niezwykle wymagającej konkurencji sportowej przebywali u nas przez kilka dni na zgrupowaniu kadry reprezentacji Polski, szlifując formę przed nadchodzącymi zawodami pucharu świata.

Kierujący ośrodkiem przygotowań olimpijskich w Zakrzowie Andrzej Sałacki, trener kadry narodowej w ujeżdżeniu, przyznał, że pięcioboiści mają do dyspozycji bardzo dobre ośrodki jeździeckie w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie koło Zielonej Góry i stołecznym Stowarzyszeniu „Pięciobój Polski” - CWKS Legia. Mimo to zdecydowali się na niewielkie sołectwo w gminie Polska Cerekiew.

 

- Jesteśmy pierwszym klubem w Polsce w konkurencji ujeżdżenia. Ale przeprowadzamy u nas zawody w innych konkurencjach. Myślę, że jeździectwo jest tym, co możemy zaoferować kadrze pięcioboju nowoczesnego, w której konie odgrywają wielką rolę - podkreślił Andrzej Sałacki.

Na jego zaproszenie do zakrzowskiego ośrodka zawitała Oktawia Nowacka - brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 r. Towarzyszyli jej trener asystent i pozostali kadrowicze.

 

W trakcie kilkudniowego zgrupowania reprezentanci Polski mieli do dyspozycji cały zakrzowski ośrodek. Dzięki temu, że od początku tego roku kieruje nim Andrzej Sałacki, sportowcy mogli skupić się na treningach z jeździectwa. Wszak skoki przez przeszkody stanowią, obok szermierki, pływania i biegu przełajowego, jedną z konkurencji pięcioboju nowoczesnego.

 

Więcej o temacie w 11. numerze "Nowej Gazety Lokalnej" (CZYTAJ E-WYDANIE)

W

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe