Trzy brązy Michałek. Świetny występ naszej sztangistki

  • 28.11.2020, 11:05
  • W
Trzy brązy Michałek. Świetny występ naszej sztangistki  Foto: PZPC/Facebook Potrójny brąz Karoliny Michałek dobrze rokuje na przyszłość
Założyciel i trener ciężarowców z Ciska Wiesław Włodarski ma powód do dumy, a jego wychowankowie motywację do działania.

Zawodnicy jedynej w naszym powiecie sekcji atletycznej - Spot-Light Cisek przy Towarzystwie Promocji i Rozwoju Wsi Cisek mają się na kim wzorować. Na początku października wychowanka trenera Włodarskiego, 18-letnia Karolina Michałek została mistrzynią Polski juniorek - w tej kategorii rywalizują kobiety do 21. roku życia.

Karierę rozpoczynała w ciseckiej sekcji, dziś uczy się w klasie mundurowej we Wrocławiu i trenuje w UKS Talent Wrocław (OSSM LZS). W stolicy województwa pomorskiego zdobyła złoto po zaciętej walce - w swojej kategorii wagowej (76 kg) wyrwała 84 kg i podrzuciła 97 kg, o zaledwie jeden kilogram pokonując rywalkę.

Tym razem dobre wieści napłynęły z Biłgoraju, gdzie w dniach 26-29 listopada odbywają się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. W swojej kategorii Michałek zajęła trzecie miejsce. Zdobyła trzy brązowe medale, uzyskując w rwaniu 80 kg, w podrzucie 90 kg, a w dwuboju 170 kg.

Obecnie Karolinę trenuje Leszek Raburski. Sukces nastolatki cieszy trenera, u którego rozpoczynała karierę. Tym bardziej, że Michałek była w ciężkiej sytuacji - w okresie izolacji w kwarantannie nie mogła trenować. - Mimo to jakoś na luzie podeszła do występu. Atakowała 100 kg, ale nie wyszło. Forma nie była jednak na tyle wyszlifowana - mówi Wiesław Włodarski. - Wyprzedziły ją zawodniczki z Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie i Zawiszy Bydgoszcz. Resztę zdecydowanie pokonała. Bardzo ładnie się zapowiada na przyszłość - dodaje.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe