Dworzec kolejowy w Reńskiej Wsi może zalśnić dawnym blaskiem. Powstałby w nim też klub malucha

  • 01.12.2020, 09:36
  • W
Dworzec kolejowy w Reńskiej Wsi może zalśnić dawnym blaskiem. Powstałby w nim też klub malucha Fot. archiwum prywatne Budynek dworca kolejowego w Reńskiej Wsi. Obok biegnie nowa droga pieszo-rowerowa
Pozwolenie budowlane na renowację obiektu jest. Dofinansowanie przyznane. Projektant pracuje nad rozwiązaniami, jakie mogą zostać wprowadzone w nieczynnym budynku dworca kolejowego w Reńskiej Wsi.

Pozytywna decyzja o przyznaniu gminie Reńska Wieś dofinansowania w wysokości 660 tys. zł napłynęła do samorządu pod koniec listopada. Dzięki pieniądzom w przyszłym roku mogą powstać w gminie dwa kluby malucha w ramach rządowego programu Maluch+. Jak informują w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, w 2021 r. gminy utworzą niemal 6,2 tys. miejsc opieki dla dzieci w wieku 1-3 lat.

W gminie Reńska Wieś jeden z klubów miałby powstać przy projektowanym przedszkolu w Mechnicy, a drugi w budynku dawnej stacji kolejowej w Reńskiej Wsi. Utworzenie klubu malucha w tej drugiej lokalizacji byłoby elementem kompleksowej renowacji dworca.

- Obejmowałaby ona między innymi wymianę pokrycia dachowego wraz z orynnowaniem, odświeżenie elewacji, wymianę instalacji, stolarki okienno-drzwiowej, rozebranie jednej z przybudówek. Część "nastawni" mogłaby zostać zaadoptowana na potrzeby ruchu rowerowego - mogłaby w niej powstać toaleta - mówi wójt gminy Reńska Wieś Tomasz Kandziora. - Nad rozwiązaniami będziemy się pochylać z radnymi na początku przyszłego roku - dodaje.

To od decyzji radnych zależy, czy zadanie dojdzie do skutku, bowiem dofinansowanie rządowe pokryje około 1/3 inwestycji.   

Planowany termin rozpoczęcia działalności klubów to styczeń 2022 r.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kesler -Zdun
Kesler -Zdun 01.12.2020, 16:43
Super !!!
jacko
jacko 01.12.2020, 11:51
Super sprawa ,brawo dla gminy Reńska Wieś i wójta oczywiście.Źle to teraz wygląda przy nowej drodze rowerowej zniszczony stary budynek stacji.Oby jak najszybciej to ogarnęli.Jeszcze jakby przy drodze rowerowej zamontowali w tych miejscach lampy to by było perfekcyjnie

Pozostałe