Światła zgasły w Koźlu na znak protestu samorządowców

  • 02.12.2020, 08:24
  • Ł
Światła zgasły w Koźlu na znak protestu samorządowców Foto: Urząd miasta
Nasze miasto, podobnie jak sto innych miejscowości w Polsce, zaprotestowało przeciw zapowiedzi rządu zawetowania unijnego budżetu oraz ograniczania samorządowych budżetów przez władze centralne.

Protest samorządów pod hasłem #TylkoCiemność ma uzmysłowić rządzącym i mieszkańcom, jak dużo zawdzięczamy dotacjom unijnym, ale też wyrazić sprzeciw wobec ograniczaniu finansów samorządów.

Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

1 grudnia między godziną 17.00 a 18.00 na znak solidarności zgasła iluminacja głównego budynku urzędu miasta przy ul. Piramowicza oraz oświetlenie kozielskiego rynku.

"Samorządy alarmują, że w razie polskiego weta, nasz kraj może zostać pozbawiony ogromnych środków unijnych przeznaczonych na odbudowę po pandemii COVID-19, a także na rozwój. Od kilku dni rady kolejnych miast przyjmują uchwały wzywające Prezesa Rady Ministrów do powstrzymania się od tego typu działań" (...) Polscy samorządowcy z całą mocą stwierdzają, że społeczności samorządowe, bez dostępu do narzędzi finansowych, w tym środków z PIT i CIT oraz dostępu do środków unijnych, nie poradzą sobie same w warunkach niestabilnej polityki finansowej, szczególnie w sytuacji, kiedy trzeba będzie podjąć pracę nad odbudową potencjału społeczno-gospodarczego po kryzysie wywołanym pandemią Sars-Cov2 - czytamy na stronie Związku Miast Polskich.

 

 

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 02.12.2020, 16:44
To płacimy mniej za prąd?
gość
gość 02.12.2020, 16:43
Chora inicjatywa.

Pozostałe