To był konsultacyjny maraton

  • 02.12.2020, 09:21
  • Źródło: Urząd miasta
To był konsultacyjny maraton foto: UM
Zanim w mieście rozpoczną się jakiekolwiek inwestycje, magistrat konsultuje ich zakres. W ciągu tygodnia odbyły się aż cztery tego typu spotkania z mieszkańcami. W ten sposób omówiono planowane zadania w Kłodnicy, w Blachowni oraz na Osiedlu Piastów.

Spotkania odbywają się już na etapie opracowywania projektów technicznych. Urzędnicy prezentują przygotowane koncepcje, po czym wspólnie z mieszkańcami omawiają zaproponowane rozwiązania. Zgłaszane w ten sposób uwagi trafiają do projektantów.

Pierwsze spotkanie w Kłodnicy dotyczyło przebudowy ul. Stanisława Lema. Powstanie tej drogi umożliwi budowę kolejnych domów. Podczas spotkania rozważano, czy ulica powinna być dwu- czy jednokierunkowa. Omawiano również kwestię projektowanych chodników.

Mieszkańcy Osiedla Piastów mogli z kolei zapoznać się z koncepcją przebudowy ulicy Karola Gajdzika. Dyskusja skupiła się głównie na wyznaczeniu jak największej liczby miejsc postojowych. Mieszkańcy zgłaszali także kwestię zagospodarowania przylegających do jezdni terenów zielonych.

Na osiedlu Blachownia ma powstać kolejna ścieżka pieszo-rowerowa, między ul. Tuwima a ul. Energetyków. Według przygotowanej koncepcji ścieżka w sporej części pobiegnie tuż nad Kanałem Gliwickim, w dużym oddaleniu od ciężkiego ruchu samochodowego odbywającego się drogą krajową nr 40. Do ul. Energetyków rowerzyści dotrą z os. Przyjaźni przez kładkę wybudowaną nad kanałem.

Przemiana ul. Nektarowej w ulicę z prawdziwego zdarzenia zainteresowała spore grono mieszkańców Kłodnicy. Zasugerowali oni położenie chodnika tylko z jednej strony jezdni, likwidację przewidzianego przez projektanta przejścia dla pieszych oraz uzgodnili lokalizację progu zwalniającego.

 

 

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe