Bieg na powitanie wiosny dla Daniela

  • 20.03.2019, 09:16 (aktualizacja 21.03.2019, 14:47)
  • Ł
Bieg na powitanie wiosny dla Daniela
Klub Sportowy Koziołek, wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, organizują pierwszą edycję imprezy pn. Bieg na powitanie wiosny. Odbędzie się on w Azotach 24 marca.

Bieg ma charakter przełajowy. O godz. 11 w szkole przy ul. Mostowej rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1400 metrów. Start do biegu głównego na dystansie 10 km odbędzie się o godz. 14 przy siedzibie firmy Mostostal (Dąbrowa Leśna 6).

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna dla zmagającego się z zanikiem mięśni absolwenta ZSTiO. Daniel Szarf ma 22 lata, studiuje, jednak nie cieszy się życiem jak każdy młody człowiek. Jego codzienność to rehabilitacja, walka z chorobą i strach przed jutrem. Od dziecka choruje na nieuleczalną i postępującą dystrofię mięśniową (zanik mięśni). Z roku na rok narastają u niego problemy z poruszaniem się i ogólną sprawnością. Nadzieją jest terapia komórkami macierzystymi, do której został zakwalifikowany przez Komisję Bioetyczną Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie. Szacowany koszt terapii to ponad 200000 zł. Niestety całość pokrywa pacjent, bo nie ma możliwości refundacji leczenia z NFZ.

- Bez wsparcia finansowego ludzi dobrej woli, rodzina chłopaka nie jest w stanie zgromadzić potrzebnej kwoty i rozpocząć terapii, która daje nadzieję i szansę na poprawę zdrowia - apeluje Elżbieta Rams, wiceprezes KS Koziołek.

 

Szczegółowe informacje o imprezie w regulaminie do pobrania poniżej.

Ł

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe