Dorzuć się do paczki dla podopiecznych Domu Dziecka i Domu św. Karola

  • 03.12.2020, 09:53
  • Grzegorz Łabaj
Dorzuć się do paczki dla podopiecznych Domu Dziecka i Domu św. Karola Finał ubiegłorocznej akcji "SuperPaka" dla "Brzdąca". Tomasz Kotowicz i Sandra Gromada z lewej.
Zbliża się finał akcja dobroczynnej „SuperPaka dla dzieciaka”, którą organizuje wolontariat SuperMy z Kędzierzyna-Koźla. Przed świętami Bożego Narodzenia prezenty trafią do kozielskiego Domu Dziecka oraz Domu św. Karola.

Wolontariat SuperMy powstał w Kędzierzynie-Koźlu z inicjatywy Sandry Gromady i Tomasza Kotowicza. Ten zgrany duet znany jest z organizacji różnych akcji pomocowych. Na początku tego roku zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na operację małej Wiktorii. Dziewczynka urodziła się z wadą serca (tzw. zespół Ebsteina). Została porzucona przez biologicznych rodziców i trafiła do domu dziecka. Chorą dziewczynką zaopiekowała się rodzina zastępcza z Reńskiej Wsi, która rozpoczęła walkę o zdrowie i życie dziewczynki. Ratunkiem była skomplikowana rekonstrukcja zastawki trójdzielnej, na którą udało się zebrać potrzebne środki. Wykonano ją w czerwcu w Stanach Zjednoczonych.

Później były akcje wspierające kozielski szpital w związku z pandemią koronawirusa oraz rodzinę poszkodowaną w czerwcowych ulewach w Warmuntowicach. A ostatnia, zakończona sukcesem całkiem niedawno, to zbiórka pieniędzy na leczenie trzyletniego Kuby Zajączkowskiego z Poborszowa, który cierpi na neurofibromatozę typu 1. Ta okropna choroba objawia się występowaniem guzów w całym ciele. Terapia nowym lekiem to koszt ponad 2 mln zł.

Przed świętami Bożego Narodzenia SuperMy powrócili ze swoim sztandarowym projektem, którym jest „SuperPaka dla dzieciaka”. W 2018 roku sporo paczek z zabawkami, słodyczami i innymi upominkami otrzymał kozielski Dom św. Karola. Rok temu zbiórka prowadzona była na rzecz podopiecznych kędzierzyńskiej świetlicy socjoterapeutycznej „Brzdąc”. Przygotowano 80 paczek dla dzieci w różnym wieku. A że hojność darczyńców przerosła oczekiwania organizatorów, udało się po raz drugi obdarować Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Do obu placówek trafiły też m.in.: telewizory, miniwieże Hi-Fi, różnego rodzaju gry i zabawki, przybory szkolne, a także sprzęt sportowy.

Tym razem paczki mają trafić do dzieci z kozielskiego Domu Dziecka oraz ponownie do Domu św. Karola. Prezenty w postaci gier, zabawek, słodyczy, zestawów kosmetyków itp. można zostawiać w barze Casino przy ul. Wojska Polskiego 18 lub umówić się na ich odbiór telefonicznie pod numerem 660141630.

Darowizny można też wpłacać poprzez stronę: zrzutka.pl. Na koncie jest już 2750 zł, a cel to 4000 zł.

Akcja zasadniczo potrwa do 5 grudnia, ale jeśli ktoś się nie wyrobi, to ostateczny termin zbiórki podarunków wypada 11 grudnia.

- - Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które dostarczyły do tej pory słodycze, gry, świąteczne skarpety, zestawy kosmetyków. Dziękujemy również wszystkim dotychczasowym osobom, które przekazały dowolny datek na zrzutkę, z której zostaną zakupione magiczne prezenty dla dzieciaków. Zachęcamy innych do pomocy, niech te ostatnie dni mają moc, magiczną moc. Niech każdy z Was będzie powodem by inni uwierzyli w magie świąt. Pozdrawiamy was cieplutko Kochani - napisali organizatorzy akcji na swoim Facebooku.

Grzegorz Łabaj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe