GAZ-SYSTEM zakończył budowę kolejnego odcinka Korytarza Północ-Południe

  • 03.12.2020, 11:15
  • Ł
GAZ-SYSTEM zakończył budowę kolejnego odcinka Korytarza Północ-Południe Foto: GAZ-SYSTEM Podczas budowy zostało zastosowanych szereg nowoczesnych technologii
Chodzi dokładnie o gazociąg Zdzieszowice – Brzeg o długości 84 km, który właśnie został oddany do użytkowania. To część strategicznej inwestycji realizowanej przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

- Zbliżamy się do końca budowy Korytarza Północ-Południe. W ramach tego projektu oddane do użytkowania zostało już ponad 400 km nowych gazociągów. Stan zaawansowania prac budowlanych na pozostałych odcinkach oceniam na 80 procent. Korytarz Północ-Południe pozwoli efektywnie rozprowadzić po Polsce gaz z rozbudowywanego Terminala LNG w Świnoujściu i gazociągu Baltic Pipe – powiedział Tomasz Stępień, Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM.

Nowa magistrala gazowa z Dolnego Śląska na Opolszczyznę, której częścią jest oddany do użytkowania gazociąg Zdzieszowice – Brzeg ma m.in. na celu modernizację i rozbudowę systemu przesyłowego w południowo-zachodniej Polsce. Dzięki niej elektrociepłownie i zakłady przemysłowe w tym regionie Polski uzyskają większy dostęp do wygodnego i bezpiecznego surowca, jakim jest gaz ziemny.

Podczas budowy odcinka Zdzieszowice – Brzeg zostało zastosowanych szereg nowoczesnych technologii bezwykopowych. Ich użycie pozwoliło pokonać bezinwazyjnie około 63 przeszkody terenowe, takie jak: rzeki, drogi, autostrady i linie kolejowe.

Więcej informacji na temat inwestycji: TUTAJ.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe