Akcja "Zostań świętym Mikołajem - oddaj krew"

  • 03.12.2020, 17:00
  • Ł
Akcja "Zostań świętym Mikołajem - oddaj krew" Foto: Radio Doxa
450 mililitrów. Tylko tyle, albo aż tyle życiodajnego płynu odda każdy z uczestników grudniowej akcji „Zostań św. Mikołajem - oddaj krew”. Wydarzenie odbędzie się już po raz dziewiąty.

W tym roku – ze względu na jeszcze większe niż zazwyczaj zapotrzebowanie placówek medycznych na krew i obostrzenia związane z koronawirusem – akcja będzie aż trzydniowa. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem mikołajkowym 6 grudnia przy zachodniej pierzei opolskiego rynku. Stanie tam krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz plenerowe studio Radia Doxa, które na żywo relacjonować będzie stan akcji poboru krwi. Kolejne odsłony inicjatywy odbędą się w niedziele 13 i 20 grudnia przy skwerze przed opolskim Zamkiem Górnym. Zbiórka krwi za każdym razem potrwa w godz. 12.00–17.00.

Podczas akcji, oddając krew, każdy będzie mógł wcielić się w rolę Mikołaja. Na pokład krwiobusa i do wsparcia promocji przedsięwzięcia zaproszono znanych Opolan ze świata samorządu, sportu, kultury i sztuki.

- Już wkrótce możemy zostać świętym Mikołajem. I to w znaczeniu ratownika życia. Zapraszam, by podjąć takie piękne świadectwo i przekazać innym dar w formie podzielenia się swoją krwią” - zachęca biskup opolski Andrzej Czaja.

W minionych latach każdorazowo podczas tej akcji zbierano około 30-40 litrów krwi.

Organizatorami wydarzenia są: Radio Doxa, Miasto Opole i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Partnerem wydarzenia jest galeria handlowa Solaris Center w Opolu, a wśród patronów medialnych znalazły się „Nowa Gazeta Lokalna” i portal Lokalna24.pl.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe