Można już kupować bilety na TLK Sudety!

  • 04.12.2020, 17:12
  • Andrzej Kopacki
Można już kupować bilety na TLK Sudety! foto: ANKO
Po ponad dekadzie nastąpi powrót połączenia kolejowego łączącego Kraków i Jelenią Górę. Już od wtorku 22 grudnia br. na Magistralę Podsudecką wracają pociągi dalekobieżne (tym razem obsłuży je spółka PKP Intercity).

Pociąg TLK Sudety pojedzie w relacji Kraków Główny - Kędzierzyn-Koźle - Jelenia Góra. Pociąg ten ma kursować codziennie. Warto wykupić bilet już wcześniej!

Miłośnicy kolei skupieni wokół Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK) podpowiadają pasażerom jak taniej podróżować.

„Przypominamy również o ofercie bilet taniomiastowy, dzięki której podróż jest dużo tańsza. Zachęcamy do korzystania z nowych połączeń. Im więcej pasażerów, tym większe szanse, że pociąg pozostanie w rozkładzie jazdy na stałe” - czytamy na forum KODLK.

Z kolei na forum pn. Górnośląskie klimaty kolejowe można znaleźć taki wpis dotyczący TLK Sudety: „Kasa w Gliwicach już sprzedała pierwsze bilety. Ludzie są bardzo zadowoleni z cen biletów. Taryfa taniomiastowa bije na głowę wszystkie inne środki transportu pod względem ceny przejazdu”.

Podobnie doradza inna grupa miłośników pn. Kolej na Śląsku Kamiennogórskim (KnŚK).

„Trzeba to reklamować. PKP IC ma dość mocno schowane te cenniki dla biletu taniomiastowego, więc nie dotrą z tym do szerszej społeczności. Ceny są naprawdę bardzo dobre i jeśli będą rozpowszechnione, to nie ma się co bać o frekwencję. Nawet jeśli pociąg będzie jechał dłużej niż z przesiadką przez Wrocław, to przy cenie biletu niższej niekiedy nawet o 40%, większość będzie wolała jechać dłużej, ale taniej i bez przesiadek” – przekonują przedstawiciele KnŚK.  

Natomiast pociąg TLK Kormoran w relacji Olsztyn - Warszawa - Katowice - Kędzierzyn-Koźle - Polanica Zdrój pojedzie po raz pierwszy w niedzielę 10 stycznia 2021 r. wynika z doniesień KODLK. On również kursować ma codziennie.

Niewątpliwie dwa pociągi dalekobieżne na linii 137 to duże i wyczekiwane wydarzenie. To wyraźny ukłon w stronę pasażerów południa Opolszczyzny czy też miast Przedgórza Sudeckiego. Dotychczas pozbawieni byliśmy możliwości skorzystania z pociągów bezpośrednich gwarantujących dojazd do ważnych polskich miast. To także duży plus dla Kędzierzyna-Koźla, drugiego największego miasta województwa opolskiego i ważnej stacji węzłowej.

Poniżej rozkład jazdy TLK Sudety w obie strony!

 

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe