Sześć zakażeń w gminnych placówkach oświatowych

  • 04.12.2020, 17:38
  • W
Sześć zakażeń w gminnych placówkach oświatowych
W porównaniu z ubiegłym tygodniem jest i tak lepiej. Sytuacja epidemiczna w gminie Reńska Wieś.

Na kwarantannie przebywa niespełna sto osób. Wśród nich są zakażeni, nie wiadomo jednak, ilu. Od niedawna upubliczniane dane obejmują tylko poziom powiatu.

W chwili publikacji raportu przez samorząd, w gminnych placówkach oświatowych było sześć zakażeń, w tym po dwa w ZSP Pokrzywnica i ZSP Większyce oraz po jednym w ZSP Długomiłowice i SSP Mechnica.

Nadzorem epidemiologicznym objęto po jednej grupie przedszkolnej: do 4 grudnia w przedszkolu w Pokrzywnicy, do 7 grudnia w przedszkolu w Reńskiej Wsi, do 11 grudnia w przedszkolu w Długomiłowicach. Choć oddziały przedszkolne realizują zajęcia w normalnym trybie, część rodziców wciąż nie decyduje się na posłanie do nich pociech.

Potwierdzono zakażenie u jednego pracownika Urzędu Gminy w Reńskiej Wsi. Przebywa on w izolacji domowej. Do 7 grudnia kwarantannę przechodzi jeden pracownik, u którego występuje ryzyko zakażenia po kontakcie z osobą zakażoną bądź z podejrzeniem zakażenia. Do pracy w urzędzie wróciło pięcioro ozdrowieńców. Urzędnicy nadal pracują hybrydowo - około 1/3 z nich realizuje obowiązki zdalnie z domu.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe