Zbroją się w sprzęt. Nie każdego stać na zdalne nauczanie

  • 05.12.2020, 13:29
  • W
Zbroją się w sprzęt. Nie każdego stać na zdalne nauczanie Foto: Urząd Gminy w Reńskiej Wsi
Dwadzieścia pięć tabletów z rysikami i dostępem do szybkiego internetu, które trafiły do szkoły w Reńskiej Wsi, na dniach zostanie rozdysponowanych wśród dzieci z rodzin wielodzietnych, które mają problemy sprzętowe przy nauczaniu zdalnym.

To efekt uczestnictwa gminy Reńska Wieś w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i pozyskania środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Sprzęt przekazał NASK - Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy.

Jak informują na stronie samorządu, to nie pierwszy sprzęt, jaki w związku z sytuacją epidemiczną udało się pozyskać dla gminnych szkół. W dwóch naborach programu „Zdalna Szkoła” - również ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - placówki wzbogaciły się o 60 laptopów. "Kolejne 20 pozyskaliśmy z innych źródeł. Również w pojedynczych przypadkach sprzęt był zakupowany przez same szkoły z własnego budżetu" - informują na stronie samorządu.

Jeszcze w tym miesiącu do zainteresowanych nauczycieli trafi dotacja w wysokości 500 zł na zakup sprzętu niezbędnego im do prowadzenia zdalnego nauczania. Na ten cel rząd chce przeznaczyć ok. 300 mln zł dodatkowych środków.

Jak czytamy w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej (www.gov.pl): "Mechanizm refundacji kosztów będzie bardzo prosty. Nauczyciel złoży dyrektorowi placówki wniosek wraz z imiennym dowodem zakupu. Na tej podstawie najpóźniej do końca roku nauczyciel otrzyma dofinansowanie w wysokości kwoty wynikającej z faktur za sprzęt do kwoty 500 zł. Pieniądze z budżetu państwa przekażemy samorządom, a one wypłacą je nauczycielom".

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe