Oświadczenie zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. w sprawie negocjacji ze stroną społeczną

  • 18.12.2020, 17:10
  • A
Oświadczenie zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. w sprawie negocjacji ze stroną społeczną
Zgodnie z zapowiedzą jest reakcja zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. na protest grupy pracowników w sprawie wypłacenia załodze tzw. karpiowego, do którego doszło 18 grudnia rano przed biurowcem firmy w Kędzierzynie-Koźlu.

O porannym proteście pisaliśmy: TUTAJ.

Oto treść oświadczenia, które wydał zarząd spółki.

A

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stańczyk
Stańczyk 22.12.2020, 16:55
Ostrzegam wszystkich młodych chętnych zaczynać swoje pierwsze kroki w azotach. 2800 brutto plus ewentualnie 1200 brutto jak na zmiany. Korporacja która ma gdzieś pracowników. Kierownicy obiecują podwyżki i nie wywiązują się z obietnic. Dbają tylko o stołki i o to żeby nie narazić się dyrektorom, dyrektorzy nie chcą narazić się preziowi i jego koledze w okularkach. Zero szacunku i liczenia się z pracownikiem. Prezio rok temu obiecał tłustego karpia, łazil po wydziałach i obiecywał, a na sam koniec nie chciał dac ani złotówki i gdyby nie zwiazki to w zeszlym roku nie dostalibysmt ani grosza, w tym roku 0 zł i problemy z socialem, bo trzeba kasę wyprowadzić na program jaki PiS prowadzi, co tam ludzie i święta Prezes-Ebenezer Scrooge ( Opowieści wigilijna) nie liczy się z ludźmi wogole, a to pismo co zarząd w liczbie 2 z 3 osób wystosował że tak dbają o pracowników to ,jak ktos wcześniej napisał, że gdyby nie związki, nie było by nic. Zarzad dogadla sie z radą nadzorczą, rada nadzorcza dostala extra premię za to,ze siedza cicho, bo tam tez sami pisowcy i tym oto sposobem pracownicy będą w tym roku jesc ości. Od siebie dodam ze pracownicy solidarnie powinni isc na L4, jakby na tydzien stanął zakład to bysmy zobaczyli czy ludzie sa ważni, a teraz L4 wystarczy 1 tel.i siedzimy w domu, a prezes z tym kolezka w okularkach sami będą pilnowac procesu. Taką metodę stosowali min. Policjanci. Pozdrawiam związki, nie poddawajcie się i zawalczie o wyrównanie pensji na tych samych stanowiskach bo te widelki to jest lipa, a różnice w wynagrodzeniu ogromne. A kk24 cenzuruje komentarze, ciekawe kto zyskal?
H
H 20.12.2020, 10:06
Niech pracownicy Azotów nie przesadzają, w wielu firmach mogą pomarzyć o ich zarobkach
Maxx
Maxx 23.12.2020, 12:56
O super, pracuje dwa lata i mam 3000zł na rękę pracując na zmianach. Czy to super? Zapraszam na rozmowę i życzę dostania się do Azot....pozdrawiam
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.12.2020, 21:32
To jest bardzo nie w porządku.Tłumaczą się tym że 8.12 weszło polecenie odnośnie wielkiego oszczędzania.Rozmowy ze związkami były już w listopadzie i zostały celowo przełożone na grudzień po 08.12.Gdyby zarząd miął choć odrobinę dobrej chęci to z wypłatą za listopad mógłby bez problemów to wypłacić i nie byłoby tematu.Od wielu lat na święta rządzący firmą nie dali złotówki od siebie.Wszystko było zaplanowane celowo!!!
Ziomek zak
Ziomek zak 19.12.2020, 20:28
Bardzo dobra dezycja 👏 Brawo Panie Prezesie ludziom za dobrze ...
Gosc
Gosc 19.12.2020, 10:26
Pracownicy ZAK zapraszają do Kędzierzyna-Koźla osoby z województwa mazowieckiego szukające pracy. Nasz prezes płaci wiecej
Gal anonim
Gal anonim 19.12.2020, 04:01
Prezes zapomniał lub celowo nie pamięta iż te 1.8mln z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych było zawsze wypłacane wraz z wypłatą za miesiąc listopad. To przez upartość prezesa pieniądze te nie zostały wypłacone i to jego upartość była już na listopadowych spotkaniach ze Związkami Zawodowymi. Widząc to Związki Zawodowe rozmawiały z Radą Nadzorczą i prosiły o spotkanie z Prezesem w Tarnowie. I niech pan prezes nie próbuje odwrócić kota ogonem oskarżając Związki o to iż to z ich winy te pieniądze nie zostały wypłacone.
Ponadto proponuję redaktorom bardziej przyjrzeć się sprawie i dokładniej zbadać jak pan prezes wyliczył podawane kwoty wynagrodzeń.
salamandrus
salamandrus 18.12.2020, 18:14
Właśnie, dziękujecie pracownikom za ponadprzeciętne zaangażowanie w funkcjonowanie spółki. Tak zarząd odwdzięcza się pracownikom. To nieważne, że pracownicy pracowali po 12 godzin w okrojonych składach. Liczą się słupki.

Pozostałe