Marszałkowscy Kurierzy Społeczni znów ruszyli w teren

  • 25.12.2020, 12:00
  • Źródło: Urząd wojewódzki
Marszałkowscy Kurierzy Społeczni znów ruszyli w teren
50 gmin z całego województwa przystąpiło do kolejnej edycji programu wsparcia dla seniorów i osób potrzebujących. Ponad 2 miliony złotych – tyle urząd marszałkowski przeznaczył teraz m.in. na działania Marszałkowskich Kurierów Społecznych.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, który koordynuje te działania, rozpoczął je w marcu i kwietniu, w czasie pierwszej fali pandemii. Wtedy 88 kurierów pomagało w sumie ponad 2 tysiącom seniorów, robiąc m.in. zakupy, dostarczając leki, rozwożąc w sumie 153 tysiące posiłków. Teraz, w 50 gminach, w teren ruszyło 60 kurierów, którzy mają pod swoją opieką ponad 1300 osób, do ponad 1800 osób trafiają darmowe posiłki, przygotowywane przez opolskie firmy i restauracje. Te działania potrwają do końca stycznia.

Warto dodać, że kurierzy społeczni nie tylko pomagają – często są także łącznikami osób starszych, zamkniętych w domu, ze światem społecznym, co też jest niezwykle ważne.

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego:

- Samorząd województwa cały czas szuka kolejnych pieniędzy na pomoc w czasie pandemii. Do tej pory na działania, poprawiające bezpieczeństwo zdrowotne, społeczne i ekonomiczne naszych mieszkańców, przeznaczyliśmy 556 milionów złotych z funduszy unijnych.  Wspieramy m.in. szpitale, przedsiębiorców, szkoły i nauczycieli oraz osoby samotne i potrzebujące. Bo w tym trudnym czasie ważna jest każda pomoc.

Źródło: Urząd wojewódzki

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe