Radosny finał SuperPaki. Prezenty trafiły do Domu Dziecka i Domu św. Karola

  • 26.12.2020, 12:15
  • Ł
Radosny finał SuperPaki. Prezenty trafiły do Domu Dziecka i Domu św. Karola
Zdążyli uwinąć się przed świętami i sprawić mnóstwo radości. Za nami finał akcji dobroczynnej „SuperPaka dla dzieciaka”, którą po raz trzeci zorganizował wolontariat SuperMy z Kędzierzyna-Koźla.

Wolontariat SuperMy powstał w Kędzierzynie-Koźlu z inicjatywy Sandry Gromady i Tomasza Kotowicza. Ten zgrany duet znany jest z organizacji różnych akcji pomocowych. Ich sztandarowym projektem jest „SuperPaka dla dzieciaka”. Zainicjowana w 2018 roku zbiórka upominków dla podopiecznych kozielskiego Domu św. Karola zakończyła się sukcesem. Rok temu zbiórka prowadzona była na rzecz dzieci z kędzierzyńskiej świetlicy socjoterapeutycznej „Brzdąc”. A że hojność darczyńców była spora, to udało się też obdarować Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

W tym roku zbiórka ponownie przerosła oczekiwania wolontariuszy i dzięki temu można było spełnić świąteczne marzenia dzieci. Wychowankowie Domu Dziecka mogli sobie wybrać wymarzony prezent do kwoty 100 zł, a wolontariat SuperMy spersonalizował każdą paczkę.

- Zebraliśmy łącznie ponad 12 tys. zł, z czego 5 tys. zł podarował nasz coroczny sponsor Mateusz Dutka. Drugie tyle było na zrzutka.pl. A resztę przynieśli nam cudowni ludzie. W paczkach były słodycze, kosmetyki, gry, zabawki i ubrania - wylicza Tomasz Kotowicz.

W sobotę 19 grudnia paczki trafiły trzeci rok z rzędu do podopiecznych Domu św. Karola, a dzień później sprawiły mnóstwo radości wychowankom Domu Dziecka. Do kozielskiej placówki zakupiono m.in. stół do ping-ponga, konsolę Xbox, elektryczne deskorolki, fotele wypoczynkowe w kształcie piłek, krzesła do biurek, namiot do zabawy dla najmłodszych i wiele drobniejszych rzeczy. Do tego tony słodyczy.

- Chcieliśmy wypełnić ten świąteczny czas radością. Jesteśmy szczęśliwi, że to się nam udało, i dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do naszej akcji. Jesteście super! - mówią organizatorzy akcji, a znając ich wielkie serca i kreatywność, możemy być pewni, że po świąteczno-noworocznym odpoczynku powrócą z kolejnymi pomysłami na pomaganie potrzebującym.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe