Na osiedlu Piastów powstało 80 nowych miejsc parkingowych. Najwięcej w mieście

  • 29.12.2020, 10:09
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
Na osiedlu Piastów powstało 80 nowych miejsc parkingowych. Najwięcej w… Fot. starostwo powiatowe
Zakończył się remont ostatniej zniszczonej drogi na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Ulica Królowej Jadwigi przeszła kompleksową przebudowę, powstało tam niemal 80 nowych miejsc parkingowych – najwięcej w mieście spośród inwestycji realizowanych przez powiat.

Celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu. Powstała nie tylko nowa, wzmocniona nawierzchnia, ale także prawie kilometr nowego chodnika wraz ze ścieżką rowerową. Przebudowano też dwie zatoki autobusowe. Udało się również wygospodarować sporo miejsca na teren zielony. W części droga ma już nowe, ledowe oświetlenie. Wykonano zjazdy na drogi boczne, jezdnie manewrowe i oczywiście oznakowanie.

W sumie remont kosztował ponad 2 mln zł, z tego połowę powiat zdobył z Funduszu Dróg Samorządowych, druga połowa to wkład własny starostwa powiatowego. Dzięki tej inwestycji wszystkie najbardziej uczęszczane drogi na wspomnianym osiedlu mają obecnie nową jezdnię. Ulica Królowej Jadwigi łączy się bezpośrednio z ulicą Krzywoustego i al. Lisa, również wyremontowanymi przez samorząd powiatowy, jednocześnie będącymi głównymi drogami dojazdowymi do licznych firm.

Wcześniej droga składała się z dwóch pasów jezdni oddzielonych pasem zieleni. Po przebudowie jeden pas jest jezdnią dla ruchu samochodowego w obydwu kierunkach, a druga jezdnia została przebudowana na miejsca parkingowe. Ulica Królowej Jadwigi jakiś czas temu powstała jako część planowanej obwodnicy miejskiej, ale trakt ten nie został dokończony. Od dawna więc nie spełniał swojej roli.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe