Koniec z wyrzucaniem jedzenia. Lodówka społeczna pojawi się w Kędzierzynie-Koźlu

  • 29.12.2020, 18:57
  • ART
Koniec z wyrzucaniem jedzenia. Lodówka społeczna pojawi się w Kędzierzynie-Koźlu
Przeszklona witryna chłodnicza stanie przed redakcją „Lokalnej”. Będzie w niej można zostawiać nadmiar jedzenia dla potrzebujących.

To będzie pierwsza lodówka społeczna w Kędzierzynie-Koźlu. Zostanie zakupiona przez redakcję „Lokalnej”. Nasze wydawnictwo będzie się nią również opiekowało. Mamy nadzieję, że będziecie chętnie zostawiali nadmiar jedzenia w „jadłodzielni”, dzięki czemu trafi ono do osób, których nie stać na jego zakup. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, lodówka pojawi się już 30 grudnia około południa przed siedzibą naszej redakcji przy ul. Grunwaldzkiej 76.

Jak zapowiada Jan Piontek, założyciel Fundacji Weźpomóż.pl, która dostarczyła już lodówki do ponad 100 miejsc w całej Polsce, witryna będzie po brzegi wypełniona jedzeniem.

- W życiu nigdy nie wiesz, co cię czeka, nigdy nie wiesz czy to właśnie ty nie będziesz potrzebował pomocy. Życie bywa nieprzewidywalne, więc bądź dobry dla innych. Pamiętaj, karma wraca! – uważa Jan Piontek.

Sylwester to jeden z tych dni w roku, kiedy gromadzimy, a następnie wyrzucamy szczególnie dużo jedzenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziecie mogli już 1.01.2021 zrobić pierwsze dobre uczynki i podrzucić nadmiar jedzenia do lodówki przy ul. Grunwaldzkiej 76!

Foodsharing, czyli dzielenie się żywnością, jest coraz bardziej popularny w Polsce, dlatego liczba społecznych lodówek stale rośnie. W dużych miastach jest ich nawet kilkadziesiąt. W województwie opolskim pierwsza taka „jadłodzielnia” stanęła w lipcu 2019 roku w Brzegu. Została zamontowana przy Caritasie. Kolejna pojawiła się kilka tygodni później w Opolu. W planie jest montaż lodówki społecznej w pobliskich Zdzieszowicach.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LifeFailed
LifeFailed 31.12.2020, 20:59
Szkoda, że tak poźno, 24.12 i 25.12 to dla mnie łącznie 100kcal, jedyne pocieszenie to kawałek elektroniki w kieszeni i dostęp do internetu. Dzięki covid!
Iwanna
Iwanna 30.12.2020, 18:30
No i super, szkoda tylko że to na takich peryferiach, przydała by się tak lodówka w centrum koło ratusza. Ale fajne że w ogóle jest, wszak na Kuźniczkach mieszkają niebiedni ludzie.
Rysiek
Rysiek 31.12.2020, 09:19
A gdzie Lokalna ma postawić lodówkę jak nie na swoim terenie? To może starostwo albo jakiś sklep w centrum postawiłby taką lodówkę koło siebie, a urząd miasta w Koźlu, albo biblioteka przy rynku.
.
. 30.12.2020, 12:08
Świetnie!!!
Może jeszcze kiedyś do Koźla? Emeryci wyrzucają kilogramy jedzenia, dokarmiają czarne ptaszyska.
Janusz kordy
Janusz kordy 29.12.2020, 22:00
Mieszkańcy Kuźniczek beda mieli fajnie.

Pozostałe