Komplekst sportowy przy PSP nr 6 w Śródmieściu gotowy

  • 06.01.2021, 11:46
  • A
Komplekst sportowy przy PSP nr 6 w Śródmieściu gotowy Foto: urząd miasta
Zakończyła się budowa kompleksu sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu. Po starych, asfaltowych boiskach w Śródmieściu zostały już tylko wspomnienia.

Inwestycja została zakończona z niewielkim poślizgiem. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Przyszkolna infrastruktura całkowicie zmieniła wygląd i funkcjonalność, przeobrażając się w arenę sportową z prawdziwego zdarzenia. Zniknęła zniszczona nawierzchnia, stare pordzewiałe bramki i kosze. W ich miejsce pojawiło się boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne z bezpieczną nawierzchnią do gry w koszykówkę czy siatkówkę. Szkolny kompleks uzupełnia bieżnia, bieżnia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i piłkochwyty.

Teren wokół kompleksu sportowego został zagospodarowany i ogrodzony na nowo. Komfort użytkownikom zapewnią nowe ławki, stojaki na rowery, oświetlenie i kosze na śmieci. Jak informuje magistrat, koszt budowy zaplecza sportowego przy PSP nr 6 wyniósł niespełna 1,4 mln złotych.

A

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gienek
Gienek 09.01.2021, 16:40
Jaki inżynier wpadł na pomysł aby przy samej bieżni zamontować ławki? Potknięcie przy nich lub zderzenie z innym zawodnikiem może mieć opłakane skutki.
⑦-ⓚⓐ
⑦-ⓚⓐ 07.01.2021, 12:57
Ciekawe dlaczego zmienili numer szkoły z siódemki na szóstkę? To tam gdzie była szóstka to jaka jest teraz szkoła? Tez zaczynałem w siódemce zabawę jeszcze jak wielki Foksiński wf-u uczył w latach 80-tych.
uczennica była
uczennica była 06.01.2021, 16:29
Kochana siódemka!! Wspaniale to wygląda.
Jednakże teraz siatki można pozdejmować, brudzą się , mokną. Nie powinno marnotrawić się pieniędzy i pracy.
Asia
Asia 06.01.2021, 14:16
Gratulacje! Super obiekt

Pozostałe