Ten klub działa mimo kontroli policji i sanepidu. To jedyna czynna siłownia w mieście

  • 06.01.2021, 20:07
  • ART
Ten klub działa mimo kontroli policji i sanepidu. To jedyna czynna siłownia…
Klub Xtreme Fitness Gyms, który znajduje się w galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu, to aktualnie jedyna siłownia w mieście, która działa mimo zamknięcia przez rząd klubów fitness. Od 28 grudnia 2020 r. funkcjonuje na nowych zasadach, które omijają obowiązujące całą branżę restrykcje. Zainteresowanie treningami jest bardzo duże.

Aby poćwiczyć trzeba podpisać specjalne oświadczenie, że jest się członkiem klubu sportowego pobierającym stypendium sportowe i biorącym udział w zajęciach organizowanych w klubie Xtreme Fitness.

- Stypendia wypłacane są w formie punktów na konto członków klubu – tłumaczy Katarzyna Kral, która pracuje w recepcji Xtreme Fitness w Kędzierzynie-Koźlu.

Ćwiczyć mogą też sportowcy zawodowi, którzy zadeklarują udział w zajęciach sportowych organizowanych w klubie Xtreme Fitness. Siłownia jest też dostępna dla członków kadry narodowej polskiego związku sportowego oraz zawodników kadry narodowej lub np. reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej.

Od otwarcia siłowni na nowych zasadach przeprowadzono już dwie kontrole. Jedną wykonali pracownicy sanepidu w asyście policji a kolejną sami mundurowi. Mimo tego klub tętni życiem. Do Xtrem przepisało się sporo klientów zamkniętych w mieście siłowni.

- Przyjeżdżają też mieszkańcy z innych miast, mamy klientów z Głogówka i Strzelec Opolskich – wylicza Katarzyna Kral.

6 stycznia, mimo skróconego czasu pracy siłownię odwiedziło ponad 100 osób. 5 i 6 stycznia ćwiczyło ponad 160 osób. Liczba aktywnych klubowiczów na początku 2021 roku jest rekordowa i wynosi 758 osób.

Pozostałe kluby, które funkcjonują w Kędzierzynie-Koźlu nie podjęły się przygotowania nowych procedur, które umożliwiają ćwiczenie mimo rządowych restrykcji.

27 grudnia ubiegłego roku na ostatni trening zaprosiły swoich klientów dwie największe siłownie w mieście: Olimpic na Placu Jana Surzyckiego oraz Infiniti Fitness Club z osiedla Piastów.

- Tym razem nie będziemy obchodzić przepisów, otwierać niby klubu sportowego w jakiejkolwiek dziedzinie sportu, dawać Wam karty członkowskie klubu, a stypendium wypłacać Wam w formie punktów na aplikacji-bez przesady. Dziękujemy Wam wszystkim za ten cały rok. Dziękujemy, że pomimo sytuacji epidemiologicznej trwaliście z nami i wspieraliście nas w tym ciężkim okresie. Dziękujemy za docenienie naszej uczciwej formy poinformowania Was o następnym zamknięciu klubów i wstrzymaniu sprzedaży karnetów (a nie trzymanie Was do końca w niepewności pomimo wiedzy o zamknięciu klubów). Wpadajcie do nas dzisiaj na ostatni trening, mamy czynne dzisiaj (27.12.2020r.) do 14.00. Sklep będzie funkcjonował nadal, serwis sprzętu fitness również ale po wcześniejszym umówieniu się – poinformował na oficjalnym profilu FB Olimpica właściciel siłowni.

- Jest nam niezmiernie przykro, że po raz kolejny w tym roku przychodzimy do Was z tak smutną informacją. Niestety pomimo wszelkich starań nie udało nam się znaleźć bezpiecznej "furtki" w nowo wprowadzonym rozporządzeniu i jesteśmy zmuszeni zamknąć Klub. Mamy nadzieję, że 18 stycznia znów spotkamy się na siłowni i zaczniemy jak najszybciej robić formę na lato – czytamy na profilu FB Infiniti Fitness Club, która na czas zamknięcia automatycznie zamroziła karnety swoich klientów.

ART

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 08.01.2021, 17:04
Nie tylko tam silownie sa otwarte.Silownia na Maslicach we Wroclawiu N-park tez otwarta...zadnej kontroli
Jacko
Jacko 08.01.2021, 08:20
I znowu Nasze państwo pokazało jak jest słabe na takich cwaniaczków którzy myślą że jak mają mądrych adwokatów i kasę to się mogą przeciwstawić.Nie życzę nikomu źle,ale pewnego dnia pewnie przyjdzie za to jakkolwiek właścicielowi zapłacić nie takich Nasze państwo już porobiło.Instytucje takie jak sanepid naprawdę nic nie mogą zrobić?a ilość ludzi na siłowni?a stosowanie maseczek w szatniach itp itd.Słabe to.Karnety po 130zł plus opłaty członkowskie.Niezły sposób na biznes i oczywiście artykuł sponsorowany.Żenada

Pozostałe