W razie powikłań po szczepieniach na COVID-19 otrzymasz rekompensatę

  • 12.01.2021, 16:36
  • Źródło: Ministerstwo Zdrowia
W razie powikłań po szczepieniach na COVID-19 otrzymasz rekompensatę foto: Ministerstwo Zdrowia
Osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw koronawirusowi przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r., u których wystąpiły działania niepożądane tj. konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni otrzymają stosowne świadczenie kompensacyjne.

Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia.

- Aby zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, zaproponowaliśmy rozwiązanie polegające na stworzeniu Funduszu Kompensacyjnego. Dysponentem Funduszu będzie Rzecznik Praw Pacjenta - poinformował dziś (12 stycznia) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister wyjaśnił, że wysokość świadczenia kompensacyjnego - jeśli dojdzie do hospitalizacji - będzie wynosiła od 10 tys. do 100 tys. zł. W zależności od długości okresu leczenia. Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Świadczenia z Funduszu obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw COVID-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r., u których wystąpiły działania niepożądane tj. konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni.

 

 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe