Gminy zapewnią dojazd na szczepienia. Część kosztów zwróci państwo

  • 13.01.2021, 10:43
  • W
Gminy zapewnią dojazd na szczepienia. Część kosztów zwróci państwo Fot. pexels
Podczas dzisiejszej wideokonferencji wicewojewody opolskiego i dyrektora NFZ w włodarzami samorządów Opolszczyzny wydano polecenie, by zapewnili oni dojazd na szczepienia tym seniorom, którzy nie będą jak mieli dotrzeć do punktów szczepień.

Jako że niebawem ruszają zapisy na szczepienia osób 80 plus, w pierwszej kolejności im państwo - za pośrednictwem samorządów - chce zapewnić transport do punktów szczepień. Z rządowej kasy transport będzie dofinansowywany 80 proc. dotacją, jednak maksymalnie 30 złotymi od kursu.

Samorządy wiejskie naszego powiatu przygotowują się do organizacji transportu.

- To wsparcie przez gminy akcji szczepień, szczególnie starszych osób, które nie mają jak dotrzeć do punktu szczepień - mówi wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy.

W każdej gminie ma zostać wyznaczona infolinia. W przypadku gminy Bierawa będzie ona działała w sekretariacie urzędu gminy. - Mamy wyciągnąć pomocną dłoń w procesie szczepień. Jeżeli ktoś zgłosi potrzebę transportu na szczepienie, gmina - po wcześniejszym zgłoszeniu - na pewno go zorganizuje - deklaruje wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń.

Podobnie sekretariat Urzędu Gminy w Pawłowiczkach będzie miejscem kontaktowym w przypadku gminy Pawłowiczki.

Szczegóły i dane kontaktowe samorządy opublikują niebawem na swoich stronach internetowych. 

***

W Kędzierzynie-Koźlu i gminach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim będzie się można zaszczepić na COVID-19 w 21 punktach. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę wszystkich placówek.

Trzynaście punktów znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu. Osiem - w gminach wiejskich naszego powiatu.

W gminie Bierawa będzie się można zaszczepić w punktach zlokalizowanych przy ul. Dworcowej w Bierawie i ul. Nowej w Dziergowicach. Jeśli chodzi o gminę Cisek, szczepienia będą realizowane w punkcie przy ul. Harcerskiej w Cisku. W przypadku gminy Pawłowiczki będzie się można zaszczepić w punktach zlokalizowanych w Pawłowiczkach przy ul. Magnoliowej i Gościęcinie przy ul. Kozielskiej. Dwa punkty szczepień również w gminie Polska Cerekiew: w placówce przy ul. Ligonia w Polskiej Cerekwi i przy ul. Głubczyckiej we Wroninie. Jeden punkt szczepień znajduje się w gminie Reńska Wieś - przy ul. Głównej w Długomiłowicach.

Pełna lista placówek w województwie opolskim, w których można się będzie zaszczepić, TUTAJ.

W

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe