Jest na czym zawiesić oko. Dębowa coraz atrakcyjniejsza

  • 13.01.2021, 11:45
  • W
Jest na czym zawiesić oko. Dębowa coraz atrakcyjniejsza Fot. UG w Reńskiej Wsi
W ramach projektu "Głos mają ryby" akwen w Dębowej wzbogacił się o nowe elementy rekreacyjne.

Koszt nowych elementów to 50 tys. zł. Gmina Reńska Wieś Nowe pozyskała tę kwotę dzięki uczestnictwu w unijnym projekcie promującym bioróżnorodność pt. "Głos mają ryby". Projekt zrealizowała lokalna grupa działania Euro-Country z Polskiej Cerekwi razem z Muzeum Wsi Opolskiej, Rybacką Lokalną Grupą Działania Opolszczyzna i Departamentem Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach dofinansowania z RPO w wysokości 3,6 mln zł (wartość całościowa projektu to niemal 5 mln zł), zaplanowano m.in. urządzenie stałej ekspozycji dotyczącej rybołówstwa, opracowanie przewodnika o florze i faunie zawierającego przegląd gatunków roślin i zwierząt występujących na stawach oraz w ich bliskim otoczeniu i przeprowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych takich jak konkurs plastyczny, warsztaty i wydanie materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

Zadanie inwestycyjne, zrealizowane przez Euro-Country, obejmowało oczyszczenie stawów, umocnienie brzegów, zarybienie i przywrócenie naturalnych siedlisk wodnych. "W ramach projektu do tej pory udało nam się wykonać częściowo prace dotyczące renaturalizacji stawów w Grodzisku i Dziergowicach oraz postawić infrastrukturę w Dębowej. Lada dzień zaczynamy prace na stawie w Zakrzowie - informuje na Facebooku LGD z Polskiej Cerekwi. 

W

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe