Czas na porządki przy ul. Grunwaldzkiej 34

  • 13.01.2021, 16:08 (aktualizacja 13.01.2021, 16:41)
  • ANKO
Czas na porządki przy ul. Grunwaldzkiej 34 Teren jest dzikim wysypiskiem śmieci
Najwyraźniej właściciele posesji nr 1459 przy ul. Grunwaldzkiej 34 zapomnieli, że to na ich barkach spoczywa utrzymanie porządku na tym należącym do nich skrawku ziemi.

Wspomniany teren od dłuższego czasu jest wysypiskiem śmieci. Znajdują się tam m.in. sterty starych opon, palet, płyt azbestowych czy zdemontowanych okien. Redakcję „Lokalnej” zainteresował tematem Bogusław Rogowski, mieszkaniec naszego miasta, który nie po raz pierwszy interweniuje w tej sprawie.

- W dużej części posesja pokryta jest suchą trawą oraz zeschniętymi chaszczami, które mogą stać się zarzewiem pożaru i zagrozić sąsiednim zabudowaniom - przekonuje Bogusław Rogowski. - Działka położona jest w sąsiedztwie placu zabaw Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kościelnej, kilka kroków od jedynej w województwie opolskim cerkwi prawosławnej oraz kościoła św. Mikołaja.

Ponieważ jest to ścisłe centrum, zatem nielegalne wysypisko śmieci z całą pewnością nie jest najlepszą wizytówką miasta. Działka leży w bezpośrednim sąsiedztwie terenu, na którym od kilku miesięcy trwa budowa apartamentowca; na mieszkania deweloper znalazł już chętnych.

- Od kilku tygodni w opuszczonym budynku pod nr 34 mieszkają bezdomni. Gdy nastały chłody, zaczęli się oni dogrzewać, paląc w piecu. Niedawno wzywano tam na interwencję straż pożarną - dodaje pan Bogusław.

Sprawą zajął się już magistrat. Urzędnicy w pierwszej kolejności będą musieli dotrzeć do właścicieli zapuszczonej działki, a następnie wyegzekwować od nich doprowadzenie tego miejsca do porządku. Czekamy na efekty tej interwencji.

ANKO

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szufarek
szufarek 14.01.2021, 12:56
Nie do wiary, że tak sytuacja ma miejsce od kilku lat w śródmieściu ponad 60 tyś miasta. Co na to Straż Miejska, dzielnicowy policji i w końcu pani prezydent miasta ?
Może by polikwidować tych darmozjadów, którzy jak widać marnotrawią tylko pieniądze podatników.

Pozostałe