Ponad 200 miejsc dla pacjentów niecovidowych od 20 stycznia

  • 13.01.2021, 16:57
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Ponad 200 miejsc dla pacjentów niecovidowych od 20 stycznia Starosta Małgorzata Tudaj i dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wróci do normalnego przyjmowania pacjentów. Od 20 stycznia będzie placówką hybrydową dla osób z COVID-19 i dla pacjentów bez zakażenia. O zmianach na konferencji prasowej poinformowali starosta Małgorzata Tudaj i dyrektor Jarosław Kończyło.

- Dla naszych mieszkańców oznacza to 204 miejsca niecovidowe, a 156 łóżek nadal będzie przeznaczonych dla osób z zakażeniem. Odmrożony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy, ginekologia z położnictwem, laryngologia, okulistyka, urologia, chirurgia, oddział dziecięcy, również na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej przygotowane będzie miejsce niecovidowe – podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

- Ortopedia, oddział wewnętrzny oraz neurologia w związku z liczbą pacjentów, którzy tam przebywają nadal pozostaną covidowe. W części covidowa pozostanie też ginekologia, oddział dziecięcy i oddział intensywnej opieki medycznej – tłumaczy dyrektor Jarosław Kończyło.

Decyzja wojewody w tej sprawie wpłynęła 12 stycznia, choć wcześniej mówiło się o tym, że szpital ma zostać odmrożony w piątym czy nawet szóstym etapie. Liczba pacjentów w lecznicy zaczęła jednak spadać. Teraz jest tam tylko 82 chorych z potwierdzonym zakażeniem.

Wkrótce starostwo powiatowe poinformuje o tym, co z planowanymi wcześniej zabiegami czy też porodami rodzinnymi. Wiadomo natomiast, że punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej pozostanie w szpitalu przy ul. Judyma.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe