Tym razem na pomoc było już za późno

  • 14.01.2021, 18:09 (aktualizacja 14.01.2021, 18:27)
  • Rafał Pulkowski
Tym razem na pomoc było już za późno
Już drugi raz dzisiaj strażacy zostali wezwani do otwarcia mieszkania na osiedlu Piastów. Tym razem chwilę po godzinie 18 służby ratunkowe interweniowały w bloku przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Bliscy nie mogli nawiązać kontaktu ze starszym mężczyzną. Wezwali pomoc. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po wejściu do mieszkania okazało się, że mężczyzna już nie żył. Widoczne były plamy opadowe.

Takich interwencji na terenie Kędzierzyna-Koźla i całego powiatu w ostatnim czasie jest sporo. Warto utrzymywać kontakty sąsiedzkie, zwłaszcza, kiedy mieszkają obok nas seniorzy.

- W wielu przypadkach pomoc sąsiedzka może okazać się nieoceniona. Dlatego warto znać swoich sąsiadów, wymieniać się z nimi numerami telefonów. Może to być pomocne np. w sytuacji, gdy dojdzie do awarii w mieszkaniu pod ich nieobecność. W związku z powtarzającymi się kradzieżami mieszkaniowymi dla bezpieczeństwa wszystkich lokatorów nie wpuszczajmy na klatkę schodową nieznajomych osób, bez upewnienia się, w jakim celu chcą wejść. Jeżeli w naszym sąsiedztwie mieszkają osoby starsze, samotne, schorowane, zwracajmy uwagę na to, czy nie potrzebują pomocy (np. medycznej). Zainteresujmy się również, czy nie jest im potrzebne nasze wsparcie, gdy do ich drzwi pukają osoby nieznajome lub też podejrzanie zachowujące się - mówi komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe