Nie będzie zebrań wiejskich na początku roku

  • 16.01.2021, 13:06
  • W
Nie będzie zebrań wiejskich na początku roku W Otwierające nowy rok zebrania wiejskie, jak to - dla mieszkańców Karchowa i Ligoty Wielkiej w gminie Pawłowiczki (2019 r.), być może uda się przeprowadzić w późniejszym terminie
Wszystkiemu winne ograniczenia w przeprowadzaniu spotkań, jakie wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa. Znane z przeszłości zebrania wiejskie, organizowane w pierwszych miesiącach nowego roku w gminach wiejskich naszego powiatu, na pewno nie odbędą się - jak dotychczas - w styczniu czy lutym.

Otwierające nowy rok zebrania mają na celu podsumowanie działalności gmin i rad sołeckich w minionym roku i przedstawienie planów na rok bieżący. Trudno wyrokować, kiedy władze samorządów będą się mogły spotkać z mieszkańcami poszczególnych sołectw i reprezentujących ich sołtysami.

- Na chwilę obecną to na pewno niemożliwe - mówi Piotr Kanzy, wójt gminy Polska Cerekiew. W ubiegłych latach w kierowanym przez niego samorządzie zebrania wiejskie rozpoczynano dość późno, bo zazwyczaj w drugiej połowie lutego. Mimo to jest mało prawdopodobne, by do tego czasu rząd poluzował obostrzenia związane ze spotkaniami.

- Jeśli sytuacja na to pozwoli, być może zebrania odbędą się w marcu. Nie są one obligatoryjne, można je organizować w dowolnym momencie. Warto jednak spotykać się z mieszkańcami, rozmawiać z nimi. Poczekamy i zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja - dodaje Piotr Kanzy.

Podobne stanowisko prezentują włodarze innych gmin wiejskich naszego powiatu.

Wrześniowe zebrania w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na rok 2021 odbyły się. W standardowej formule przyjęto wybrane przez mieszkańców zadania. Wśród nich - poza typowymi, jak choćby związanymi z utrzymaniem terenów zielonych czy organizacją wydarzeń wiejskich - znajdują się remonty obiektów, montaż urządzeń do siłowni zewnętrznych i placów zabaw czy utwardzanie dróg transportu rolnego.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe