Aukcje na WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu. Do zdobycia m.in. koszulka ZAKSY z autografami

  • 19.01.2021, 11:21
  • Ł
Aukcje na WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu. Do zdobycia m.in. koszulka ZAKSY…
Wielkimi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kędzierzynie-Koźlu sztab akcji tradycyjnie mieście się w Miejskim Ośrodku Kultury. Już można licytować gadżety, z których dochód przeznaczony zostanie dla chorych dzieci.

W tym roku orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z powodu pandemii 29. finał będzie inny niż zwykle – większość akcji odbywa się lub odbędzie w internecie. Został też przesunięty z 10 na 31 stycznia.

MOK rozpoczął aukcje internetowe, na których do wylicytowania są gadżety WOŚP, m.in.: koszulki, kalendarze, magnesy i breloki. Największym powodzeniem powinna cieszyć się koszulka Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z autografami siatkarzy, którą przekazała na licytację prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Licytować można do 31 stycznia: TUTAJ.

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne czy polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

- Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów – cytuje Tomasza Grochowskiego z Centrum Zdrowia Dziecka oficjalna strona WOŚP.

Więcej o tegorocznym finale i możliwościach wpłat na stronie: WOŚP.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe