Zepsute pyłomierze monitorujące jakość powietrza zostaną wymienione

  • 21.01.2021, 10:00
  • Ł
Zepsute pyłomierze monitorujące jakość powietrza zostaną wymienione 20 stycznia nie działały cztery pyłomierze na terenie miasta
Od kilku dni nie wszystkie pyłomierze, monitorujące jakość powietrza na terenie Kędzierzyna-Koźla, wskazują odczyty. Zepsute urządzenia wkrótce zostaną wymienione - zapewnia urząd miasta.

Aktualną jakość powietrza w poszczególnych osiedlach mieszkańcy mogą śledzić za pomocą specjalnej mapy.

Z informacji przekazanych nam przez Czytelników dwa pyłomierze nie działały już w weekend, co można było powiązać z silnymi mrozami. Jak sprawdziliśmy w środę 20 stycznia odczytów pyłów PM 2,5 i PM 10 nie wskazywały cztery punkty: „Zachód – PKP”, „Śródmieście – żłobek,” „Piastów – plac zabaw” oraz „Piastów – przedszkole”. Ten ostatni dzisiaj rano już działał.

- Aktualnych danych nie wskazują tylko 3 z 27 pyłomierzy monitorujących jakość powietrza w Kędzierzynie-Koźlu. Urządzenia te wkrótce zostaną wymienione. Na dniach gmina podpisze umowę z nowym wykonawcą, odpowiedzialnym za funkcjonowanie całego systemu – poinformował nas Piotr Penkala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Aktualne dane pomiarów pyłów PM 2,5 i PM 10 można sprawdzić: TUTAJ.

Ł

Czy twoim zdaniem stan jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe