Próbują dotrzeć do właścicieli

  • 22.01.2021, 12:51 (aktualizacja 22.01.2021, 13:10)
  • ANKO
Próbują dotrzeć do właścicieli Obraz nędzy i rozpaczy przy ul. Grunwaldzkiej 34
Ostatnio pisaliśmy o zaniedbanej posesji przy ul. Grunwaldzkiej 34 w Kędzierzynie-Koźlu. Wspomniany teren od lat jest istnym wysypiskiem śmieci. Znajdują się tam m.in. sterty starych opon, palet, płyt azbestowych, czy zdemontowanych okien. Są już pierwsze echa tej interwencji.

Redakcję „Lokalnej” zainteresował tematem Bogusław Rogowski, mieszkaniec naszego miasta, który nie po raz pierwszy interweniował w tej sprawie. Ponieważ jest to ścisłe centrum miasta, zatem nielegalne wysypisko śmieci z całą pewnością nie jest najlepszą wizytówką Kędzierzyna-Koźla. Działka ta znajduje się m.in. w bezpośrednim sąsiedztwie terenu, gdzie od kilku miesięcy trwa budowa apartamentowca.

Temat opisaliśmy TUTAJ

Sprawą zajęła się Straż Miejska w Kędzierzynie-Koźlu, która do zgłoszonej interwencji odniosła się pisemnie.

„…Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2019 r. poz. 2010, 2020) nie przewiduje możliwości utrzymywania czystości na terenie prywatnych nieruchomości.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych, okazało się, iż właściciele nieruchomości nie posiadają adresu zameldowania i przebywają poza granicami kraju.

W trakcie wykonanych ustaleń pozyskano dane kontaktowe osoby powinowatej w stosunku do właściciela terenu. W ramach pomocy prawnej Straż Miejska w Tarnowskich Górach poinformowała, iż osoba ta zobowiązała się do przekazania właścicielowi informacji o stanie nieruchomości i konieczności jej uporządkowania.

W związku z fatalnym stanem nieruchomości przy ul. Grunwaldzkiej 34 Straż Miejska w Kędzierzynie-Koźlu wszczęła czynności wyjaśniające, zmierzające do zastosowania represji prawno-karnej wobec osoby/osób odpowiedzialnych za stan wskazanej nieruchomości” - czytamy w piśmie Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Do sprawy jeszcze powrócimy.

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z Koźla
z Koźla 22.01.2021, 20:20
W Koźlu koło schodków za setki tys., w okolicach górki Winetu kolejny rok brud. Teoretycznie jest ktoś sprzątający za pieniądze.
Kilka metrów dalej, w parku, czysto, odśnieżane, bo tam już inna firma działa.

Pozostałe