Stadnina Koni na Wyspie w Kędzierzynie-Koźlu włącza się w 29. finał WOŚP

  • 22.01.2021, 14:02
  • ANKO
Stadnina Koni na Wyspie w Kędzierzynie-Koźlu włącza się w 29. finał WOŚP
Magiczne miejsce na kozielskiej wyspie otwiera swoje podwoje dla wszystkich chcących wesprzeć Orkiestrę Jurka Owsiaka. W niedzielę 31.01.2021 r., w godzinach od 11.00 do 15.00, wszystkie atrakcje stadniny dostępne będą za datek do puszki WOŚP.

Dostępne atrakcje to zwiedzanie mini zoo, karmienie zwierząt, przejażdżka na koniu. Wszystkie środki zebrane w trakcie wydarzenia zasilą cel. 29. Finału. W tym roku organizatorzy tego wielkiego przedsięwzięcia grają dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

- Co roku wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pamiętam gdy jeszcze jako młody chłopak byłem wolontariuszem WOŚP w Płocku. Rodzice nauczyli mnie tego, aby wspierać potrzebujących i zawsze będę to robił - mówi Paweł Marcinkowski, dzierżawca kozielskiej stadniny koni na wyspie. - Dziś ja pomogę komuś, być może kiedyś ktoś pomoże mi. Cieszę się więc, że na 31 stycznia zaplanowaliśmy to nasze wydarzenie w stadninie. Zapraszam wszystkich w nasze skromne progi. Obowiązuje reżim sanitarny, ale wierzę, że frekwencja dopisze. Wszystkie zaplanowane przez nas atrakcje organizujemy na otwartej przestrzeni. Mini zoo jest na zewnątrz, oprowadzanki na koniach również będą miały miejsce pod otwartym niebem.

Jak czytamy na oficjalnej stronie WOŚP: „Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której będziemy informować o efektach zbiórki funduszów na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy”.

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe