Kłamstwo ma krótkie nogi. Wracamy do sprawy szczeniaka w kontenerze

  • 27.01.2021, 09:17
  • Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźlu
Kłamstwo ma krótkie nogi. Wracamy do sprawy szczeniaka w kontenerze
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem. Szczeniak został porzucony w zamkniętym na kłódkę kontenerze na używaną odzież. Zebrane dowody pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, około 11.00 policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że z zamkniętego kontenera na używaną odzież dochodzą odgłosy piszczącego psa. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz strażacy, którzy otworzyli pojemnik. W środku rzeczywiście znajdował się szczeniak, który został przekazany pod opiekę pracownikom schroniska.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, którzy pracowali na miejscu  zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop przestępcy. Sprawdzali m.in. monitoringi, przesłuchali świadków, a także weryfikowali informacje, które ukazały się w Internecie. Ich praca przyniosła efekty. Jeszcze tego samego dnia ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. 28-latek dla zmylenia organów ścigania złożył zawiadomienie o kradzieży czworonoga, które nie polegało na prawdzie. Policjanci nie dali się zwieść. Zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu.

28-latek został przesłuchany. Na tą chwilę usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności trwają.

Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bravo
Bravo 27.01.2021, 18:06
Dojdzie jeszcze składanie fałszywego zawiadomienie na policję :))

Pozostałe