Starostwo w Kędzierzynie-Koźlu tradycyjnie dołączyło do aukcji dla WOŚP

  • 28.01.2021, 11:27
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Starostwo w Kędzierzynie-Koźlu tradycyjnie dołączyło do aukcji dla WOŚP
Wyjątkowa kolekcja książek o historii Kędzierzyna-Koźla Alfonsa Rataja i Romualda Żabickiego oraz rycina wykonana przez Wacława Jagielskiego trafiły na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Taka kolekcja to prawdziwa uczta dla miłośników historii, ale nie tylko, każdy z nas znajdzie w nich swoje miejsce, swój znajomy zakątek, z pewnością też da się zaskoczyć unikalnymi zdjęciami, które po latach ukazały się dzięki pasji i zaangażowaniu autorów. Długo pracowano nad wydawnictwami, które są cenne jeszcze z innego powodu, po prostu trudno znaleźć tak dobre historycznie dokumenty obrazujące dzieje Kędzierzyna-Koźla i tak bogato ilustrowane. Nie można ich nigdzie kupić, ale można je zdobyć w komplecie z ryciną wykonaną specjalnie dla starostwa powiatowego przez Wacława Jagielskiego, założyciela Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i autora kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą. Rycina przedstawia budynek starostwa, który razem z placem Wolności stanowią najbardziej reprezentacyjne miejsce w powiecie.

Chcesz licytować? Kliknij: TUTAJ.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, na licytację trafiło już m.in. wejście na wieże starostwa powiatowego, nieudostępnianą jeszcze nigdy dla mieszkańców, czy też prywatny rejs łodzią motorową z kozielskiej przystani „Szkwał”.

Do kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala WOŚP co roku przekazuje cenny sprzęt, na wielu oddziałach urządzenia do ratowania pacjentów oznaczone są czerwonymi serduszkami.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe