Ważne informacje dla wolontariuszy WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu

  • 29.01.2021, 11:28
  • Ł
Ważne informacje dla wolontariuszy WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu Wolontariusze WOŚP podczas ubiegłorocznej kwesty w Kędzierzynie-Koźlu
Wszyscy wolontariusze, zarejestrowani w sztabie WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu, zanim ruszą w miasto kwestować, spotkają się na odprawie w Domy Kultury „Chemik” przy al. Jana Pawła II 27 31 stycznia rano.

Harmonogram spotkań w „Chemiku" wygląda następująco:

7.30 – drużyna harcerska „Bracia Ognia”

8.00 – wolontariusze, których nazwisko zaczyna się na literę od A do H włącznie;

8.20 – wolontariusze, których nazwisko zaczyna się na literę od I do K włącznie;

8.40 – wolontariusze, których nazwisko zaczyna się na literę od L do O włącznie;

9.00 – wolontariusze, których nazwisko zaczyna się na literę od P do Z włącznie.

Na odprawie będzie obecny funkcjonariusz policji, który przeprowadzi krótkie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa podczas kwestowania.

Rozdane zostaną identyfikatory oraz przypisane do nich puszki (musicie być osobiście, aby pokwitować odbiór). Pamiętajcie, że puszka kwestarska i identyfikator stanowią parę.

Kwestować można tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - wolontariusze nie wchodzą do mieszkań, sklepów czy na teren kościołów i parafii.

Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo! Koniecznie zabierzcie naładowany telefon! Nie kwestujcie sami, dopilnujcie, aby obok was były co najmniej jedna-dwie osoby, przy zachowaniu zasad sanitarnych obowiązujących podczas epidemii (maseczka, dystans).

Jeżeli nie macie ukończonych 16 lat - powinniście być pod opieką osoby dorosłej. Ubierzcie się odpowiednio do pogody, zabierzcie solidne drugie śniadanie, bo ze względu na restrykcje nie zapewniamy wam w tym roku posiłku.

Wszystkich nas obowiązują obostrzenia epidemiczne. Dezynfekcja rąk, dystans i maseczka. Każdemu wolontariuszowi zapewniamy dwie maseczki, które przekażemy wraz z ID i puszką.

Pamiętajcie o tym, żeby być uśmiechniętym spod maseczki i otwartym na ludzi, że również nad wami czuwają tego dnia Dobre Anioły.
Miejcie na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do twojej puszki i nie możecie tego wymagać! Akcja trwa do zmroku, ale jeżeli nie masz sił - możecie przerwać zbiórkę i zanieść swoją zaplombowaną puszkę do sztabu.

UWAGA! Wolontariuszem są tylko osoby, które dokończyły proces rejestracji. Sprawdź swój status na www.iwolontariusz.wosp.org.pl

Kontakt do szefa sztabu 3393: tel. 881 030 545 lub [email protected]

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe