Środa, 19.06.2019

Młodzi nie boją się wielkiej chemii

  • 27.03.2019, 13:47 (aktualizacja 28.03.2019, 17:33)
  • Grzegorz Łabaj
Młodzi nie boją się wielkiej chemii
Finał konkursu dla młodzieży pn. „Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii - społeczna kampania reklamowa” odbył się 27 marca w Centrum Obsługi Inwestora.

Konkurs został zorganizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy przy okazji obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, które odbyły się w naszym mieście w listopadzie. Jego przedmiotem było opracowanie projektu kampanii społecznej reklamującej Kędzierzyn-Koźle jako miasto chemii, przyjazne mieszkańcom, w którym dobrze się żyje. Konkurs poprzedzony był warsztatami pt. „Jaka powinna być dobra społeczna kampania reklamowa?”, dotyczącymi projektowania kampanii wraz z określaniem grupy docelowej i umiejętnym budowaniem przekazu wraz z doborem dostępnych kanałów komunikacji.

Do końcowego etapu przystąpiły cztery z ośmiu zgłoszonych placówek. Komisja konkursowa doceniła i podkreśliła umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy praktycznej i efektywne oraz efektowne połączenie jej z własną perspektywą spoglądania na Kędzierzyn-Koźle.

 

Pierwsze miejsce przyznano drużynie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w składzie: Marcel Kucypera, Maja Kaczmar i Zuzanna Rajtar za projekt pt. "Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii - buduj z nami lepsze jutro".

- Analizowaliśmy różne źródła, jak tak na prawdę działa przemysł chemiczny. Skupiliśmy się też na plusach, jakie daje wielka chemia naszemu miastu i jedno jest pewne, że nie musimy się jej bać - zapewniają zwycięzcy z PSP nr 12.

Druga lokata dla Zespołu Szkół nr 3, który reprezentowali: Martyna Krazińska, Michalina Turczyniewicz i Anna Niederfeld, a trzecia dla Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w składzie: Jakub Głąb, Jakub Jelito i Dominik Cedzich. Tuż za podium znaleźli się: Michał Nawrocki i Zofia Czerwińska z II Liceum Ogólnokształcącemu.

 

Nagrody przyznane zostały wszystkim zespołom. Co więcej młodzież, która uczestniczyła w warsztatach, a nie złożyła prac, stanowiła skład komisji wybierającej nagrodę młodzieży. To wyróżnienie przypadło uczniom „Żeglugi”.

- Gratulujemy wysokiego poziomu przygotowania i zaprezentowania projektu, a przede wszystkim chęci pozytywnego spojrzenia na Kędzierzyn-Koźle i jego zaplecze chemiczne. Tym bardziej, że tętno każdego miasta podnosi właśnie młodzież. Gratulujemy również nauczycielom, pod opieką których uczniowie pracowali i reprezentowanym tak ambitnie w konkursie palcówkom oświatowym – przyznała Alicja Górska, prezes KKPP.

Grzegorz Łabaj
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe