Wracają seanse w kinach Chemik i Twierdza

  • 10.02.2021, 19:55
  • Ł
Wracają seanse w kinach Chemik i Twierdza W tych fotelach kina "Chemik" już od 12 lutego będą mogli zasiąść widzowie
Rząd odmroził częściowo kulturę, a to oznacza, że od 12 lutego znów będzie można pójść do kina. W Kędzierzynie-Koźlu otwierają się „Chemik” i „Twierdza”. Helios w „Odrzańskich Ogrodach” nadal będzie nieczynny.

Na stronie internetowej Heliosa umieszczono komunikat: „Drodzy Widzowie, niestety nie wznowimy działalności 12 lutego. Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia. Prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości. O konkretnej dacie otwarcia poinformujemy wkrótce.”

Tuż po decyzji rządu o możliwym otwarciu kin Helios oświadczył, że nie otworzy się 12 lutego. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Również inne, wielkie sieci, jak Cinema City i Multikino zrobią podobnie. Tłumaczą to m.in. kłopotami z szybkim zdobyciem filmów i ustaleniem repertuarów oraz faktem, że rząd zezwolił na działalności warunkowo i po dwóch tygodniach może cofnąć decyzję.

Takich problemów zdają się nie mieć mniejsze kina, które korzystają z okazji, by przyciągnąć do siebie widzów, choć w obecnym czasie trudno zdobyć atrakcyjne tytuły. Wiele osób jest jednak spragnionych oglądania filmów na dużym ekranie i teraz znów będą miały ku temu okazję. W Kędzierzynie-Koźlu swoje kina otwiera Miejski Ośrodek Kultury.

W kędzierzyńskim „Chemiku” już od piątku 12 lutego trzy propozycje: australijska bajka animowana „O czym marzą zwierzęta”, brytyjski dreszczowiec „Obraz pożądania” oraz amerykański horror „Come play”.

Z kolei w kozielskiej „Twierdzy” na kinomanów również czekają trzy tytuły: wspomniana już bajka „O czym marzą zwierzęta”, brytyjski dramat fantasy „Tajemniczy ogród” oraz francusko-niemiecki thriller „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

Dodatkowo 14 lutego walentynkowy pokaz przedpremierowy amerykańskiej komedii „Palm Springs”.

Pełny repertuar: TUTAJ.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe