Rafał potrzebuje nowej protezy nogi. Trwa zbiórka w internecie

  • 13.02.2021, 16:03
  • Ł
Rafał potrzebuje nowej protezy nogi. Trwa zbiórka w internecie
Mając 22 lata doznał ciężkiego wypadku w pracy. Wózek widłowy zmiażdżył mu nogę. Mimo licznych operacji kończynę trzeba było amputować. Dziś Rafał Beer z Kędzierzyna-Koźla utrzymuje się ze skromnej renty inwalidzkiej, a potrzebuje nowej protezy, na którą go nie stać.

Rafał Beer mając 18 lat wyjechał do pracy w Holandii. Pracował kilka lat, gdy 12 listopada 2007 roku wydarzył się tragiczny wypadek. Jeden z pracowników przejechał mu wózkiem widłowym po lewej nodze. Kończyna była w strzępach. Przez rok młodzieniec przeszedł kilka poważnych operacji. Najdłuższa z nich trwała kilkanaście godzin. Kości były wielokrotnie łamane, potrzebny był też przeszczep skóry. Niestety, cały wysiłek lekarzy i cierpienie pacjenta na nic, gdy przyszła gangrena i ostatecznie konieczna okazała się amputacja.

- Załamałem się. Była to dla mnie wielka trauma, popadłem w ciężką depresję. Jak każdy młody człowiek z wielkimi aspiracje na życie, miałem liczne zainteresowania, czułem, że świat stał przede mną otworem. Nagle w jeden chwili mój świat zamienił się w cierpnie i łóżko szpitalne - wspomina mężczyzna.

W 2009 roku, po dwóch latach zakończył leczenie i powrócił do kraju. W Holandii otrzymałem protezę nogi, która po latach nie nadaje się już do użytku.

- Mimo trudności losu starałem się pozostawać aktywny fizycznie. Z działającą protezą było to możliwe, aby nie zostać zamkniętym w czterech ścianach. Dziś jest to dla mnie wielka bariera, dlatego zwracam się z apelem o pomoc. Obecnie pobieram rentę inwalidzką w wysokości 780 zł. Z moją obecną chorobą serca i nadciśnieniem wydaję miesięcznie 200 zł na lekarstwa. Pozostała kwota z ledwością wystarcza na moje skromne potrzeby życiowe. Moi rodzicie są na emeryturze i nie są w stanie sfinansować brakującej kwoty zakupu nowej protezy. Dlatego przy wsparciu rodziny i moich bliskich przyjaciół wierzę, że uda mi się znowu stanąć na nogi - dodaje.

Rafał Beer jest podopiecznym Fundacji Moc Pomocy, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami w powrocie do samodzielności.

- W ramach naszych działań udostępniliśmy subkonto do dobrowolnych wpłat, uruchomiliśmy zbiórkę internetową na portalu siepomaga.pl. Niestety środki gromadzą się bardzo powoli, a pan Rafał Beer pilnie potrzebuje nowej protezy, której nie ma szans otrzymać w ramach systemu Narodowego Funduszu Zdrowia - informuje Arletta Maciejewska z Fundacji Moc Pomocy.

Więcej informacji o akcjach pomocowych na stronie: Po MOC dla Rafała Beer.

Wpłat można dokonać poprzez stronę: siepomaga.pl.

Licytacje charytatywne w grupie na: Facebooku.

Przelew tradycyjny na konto fundacji: PKO BP 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem Rafał Beer.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe