Z wizytą w stolicy. Na tapecie bezpieczeństwo przeciwpowodziowe

  • 15.02.2021, 15:59
  • W
Z wizytą w stolicy. Na tapecie bezpieczeństwo przeciwpowodziowe W Nadchodzące lata powinny być przełomowe, jeśli chodzi o ochronę przeciwpowodziową gminy Bierawa. Na zdj. okolice nieczynnej przeprawy promowej między Dziergowicami a Przewozem
W ostatnim czasie zintensyfikowano działania w kierunku ochrony przeciwpowodziowej gminy Bierawa. Włodarza gminy Bierawa i burmistrza Kuźni Raciborskiej gościł w Warszawie przedstawiciel Wód Polskich.

Wspólnie z burmistrzem Kuźni Raciborskiej Pawłem Machą 2 lutego wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń odwiedził Krzysztofa Wosia, zastępcę prezesa Wód Polskich ds. ochrony przed powodzią i suszą.

- Rozmawialiśmy na dwa tematy. Pierwszy: zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Jak wiemy, jest już gotowa dokumentacja projektowa i pozwolenie na realizację obwałowania odcinka Odry o długości 2,85 km od strony województwa śląskiego przez Dziergowice. Interesowało nas, czy projektowane są kolejne odcinki. Nie było przełomu. Pan Krzysztof Woś potwierdził, że Wody Polskie ubiegają się o środki na wykonawstwo już gotowej dokumentacji. Co do innych odcinków, obiecał, że będzie nad tym czuwał i w najbliższych tygodniach spotkamy się ponownie, by ustalić, który odcinek byłby projektowany jako kolejny. To ważne, by w momencie, gdy ruszy budowa wału w Dziergowicach, zacząć prace projektowe kolejnego odcinka. Być może znów wspólnymi siłami - podkreśla wójt Ficoń.

Drugi temat, jaki poruszono podczas spotkania, dotyczył zbiornika Kotlarnia, również wpisanego do planu gospodarowania ryzykiem powodziowym. Uruchomienie prac projektowych planowane jest na styczeń 2023 r. - Chcemy te dwa lata wykorzystać na przykład na odnowienie dokumentacji. W poniedziałek 15 lutego wybieramy się z burmistrzem Machą do Gliwic, aby podpisać plan współpracy w tym zakresie - dodaje włodarz.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe