Sukces absolwentów ZSTiO. Zajęli trzecie miejsce na konkursie ogólnopolskim

  • 16.02.2021, 09:08
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Sukces absolwentów ZSTiO. Zajęli trzecie miejsce na konkursie ogólnopolskim
Jan Bury i Paweł Dumański - absolwenci Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach – zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Była to już 14. edycja konkursu o nagrodę i dyplom prezesa Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich dla absolwentów szkół zawodowych „Technik Absolwent 2020”. Reprezentantów Kędzierzyna-Koźla doceniono w specjalności „technik mechatronik”. Sukces tym większy, że byli jedynymi przedstawicielami Opolszczyzny.

Jury konkursu bierze pod uwagę wyniki z egzaminów zawodowych, z matury, osiągnięcia w olimpiadach i konkursach na szczeblu centralnym, średnią ocen z przedmiotów zawodowych, uzyskanie dodatkowych uprawnień oraz kwalifikacji zawodowych.

Jan Bury jest finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, finalistą Olimpiady Technicznej i Olimpiady Wiedzy Elektryczno-Elektronicznej. Jest też laureatem Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Prymus Opolszczyzny”. Pracuje i studiuje na Politechnice Śląskiej.

Paweł Dumański jest finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, finalistą Konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej”. Również studiuje na Politechnice Śląskiej.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe