Marzy im się remiza z prawdziwego zdarzenia. Mogłaby stanąć obok przedszkola

  • 20.02.2021, 18:32
  • W
Marzy im się remiza z prawdziwego zdarzenia. Mogłaby stanąć obok przedszkola W Zdjęcie ilustracyjne
Czwartego stycznia ruszył nabór wniosków o wsparcie dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Termin naboru upłynął 12 lutego. Z rządowego wsparcia dla gmin popegeerowskich, na które przeznaczono łącznie 250 mln zł - w zamyśle państwa pieniądze mają stanowić "znaczący impuls do realizacji inwestycji tak zwanej pierwszej potrzeby w gminach popegeerowskich" - chce skorzystać też gmina Polska Cerekiew.

Samorząd otrzymał pozytywną opinię z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wedle której spełnia on warunki zapisane w konkursie. Złożono dwa wnioski. Jeden na wymianę starego wodociągu w Zakrzowie. Zbudowano go z rur azbestowych jeszcze za czasów funkcjonującego tam PGR. Dziś wodociąg "zalicza" coraz częstsze awarie. Drugi wniosek dotyczy budowy remizy OSP w Zakrzowie.

- Mieszkańcy i strażacy potrzebują tej remizy i świetlicy. Dotychczasowe miejsce spotkań przy Caritas jest w fatalnym stanie - argumentuje wójt gminy Polska Cerekiew, Piotr Kanzy.

Kosztorys na budowę nowego obiektu oszacowany jest na 2 mln zł. Remiza mogłaby powstać koło miejscowego przedszkola. Jest tam duża gminna działka, na której kiedyś funkcjonowało małe boisko piłkarskie. Dziś nie wykorzystywane, zapomniane, tym bardziej, że w sołectwie działa "orlik".

Budynek pełniłby funkcję remizy i świetlicy wiejskiej. Lokalizacja bardzo dobra, gdyż tuż przy drodze powiatowej, bardzo blisko do DK 45, dzięki czemu OSP Zakrzów mógłby się w przyszłości starać o wprowadzenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jak podkreśla rozmówca, członkami zakrzowskiej jednostki OSP są w większości pracownicy PSP, profesjonalni strażacy. - Chciałbym doprowadzić do sytuacji, w której do końca 2022 r. ten budynek by już stał i funkcjonował - podkreśla wójt Kanzy.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe