Psy z Reńskiej Wsi wciąż czekają na nowy dom. Z 11 czworonogów zostało osiem

  • 22.02.2021, 12:18
  • W, RP
Psy z Reńskiej Wsi wciąż czekają na nowy dom. Z 11 czworonogów zostało osiem  Fot. A.F.
Z wynajętego kilkanaście lat temu domu w Reńskiej Wsi musiało się wyprowadzić starsze małżeństwo. W budynku przeznaczonym do rozbiórki pozostawili jedenaście psów. Choć właściciele czworonogów zobowiązali się przyjeżdżać do nich codziennie z wodą i karmą, sytuacja ta nie może trwać długo. Los psów wzięło w swoje ręce stowarzyszenie prozwierzęce.

O wyjście z patowej sytuacji zabiegają wspólnie Urząd Gminy w Reńskiej Wsi i Straż Ochrony Zwierząt Panda w Kędzierzynie-Koźlu. O sprawie pisaliśmy ostatnio TUTAJ.

Od czasu naszego ostatniego materiału (7 lutego br.) z 11 psów trzy znalazły nowe domy. - Jednego przygarnęła osoba z okolic Głubczyc, drugi znalazł nowy dom w Kędzierzynie-Koźlu, a trzeci pojechał do Tarnowskich Gór - wylicza Sabina Barycka ze Straży Ochrony Zwierząt Panda. - Dodatkowo pieska zadeklarowała się przygarnąć reporterka jednej ze stacji telewizyjnych - zdradza.

Więcej informacji na temat psów i ich przygarnięcia można uzyskać w Urzędzie Gminy w Reńskiej Wsi pod nr. tel. 77 405 32 27. Urząd pośredniczy w rozwiązaniu problemu, kontaktując osoby zainteresowane adopcją czworonogów ze Strażą Ochrony Zwierząt Panda.

W, RP

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe