Gotowi do działania. Opowiedzą o lokalnej historii, śpiewająco przywitają wiosnę

  • 23.02.2021, 10:04
  • W
Gotowi do działania. Opowiedzą o lokalnej historii, śpiewająco przywitają… Fot. Dom Kultury w Dziergowicach Jeszcze przed pandemią - pogrzeb basa w Dziergowicach (rok 2019). Z gitarą Bernard Kowol
Ileż można siedzieć w czterech ścianach, za rozrywkę mając telewizję? W Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie wychodzą do starszych mieszkańców z propozycją ciekawego spędzenia czasu.

Wspierani przez pracowników bierawskiego GCKiR, seniorzy stworzą cykl materiałów o ważnych dla lokalnej społeczności historycznych miejscach. Będą się one ukazywały na YouTube. W tle usłyszymy śląskie przeboje, zarówno stare, jak i nowsze, nagrywane przez Ślązaków za granicą, ale i w Polsce. Co najważniejsze: utwory, których nie usłyszymy w Radiu Silesia czy Radiu Vanessa.

Pierwsze nagranie zaplanowano w zlokalizowanej w Starej Kuźni siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w pierwszych dniach marca. Seniorzy zapytają nadleśniczego o historię zabytkowych obiektów wchodzących w skład siedziby nadleśnictwa.

- Drugi materiał będzie realizowany w kościele w Bierawie, a trzeci w kaplicy w Dziergowicach. Chcielibyśmy też zrobić filmik o cystersach w Rudach. Do maja powstanie pięć-sześć produkcji - precyzuje Bernard Kowol, kierownik Domu Kultury w Dziergowicach.

"Koncert wiosenny" - pod taką nazwą kryje się cykl trzech koncertów, które w drugiej połowie marca planowane są w domach kultury w Bierawie, Dziergowicach i Starej Kuźni. Zaprezentują się młodzi z zespołów działających w każdej z placówek.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe